Notowania

woda
02.03.2009 09:51

Zachodniopomorskie: Woda na Redze nadal przekracza stan alarmowy, ale opada

Woda na rzece Rega w gminie Trzebiatów (Zachodniopomorskie) nadal przekracza stan alarmowy, ale w nocy zaczęła opadać - poinformowano w poniedziałek w regionalnym Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Woda na rzece Rega w gminie Trzebiatów (Zachodniopomorskie) nadal przekracza stan alarmowy, ale w nocy zaczęła opadać - poinformowano w poniedziałek w regionalnym Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych. *

"Stan alarmowy nadal jest przekroczony o 24 cm, rzeka wystąpiła w kilku miejscach z koryta, jednak żadne zabudowania nie są podtopione. Zalane są tylko nieużytki wokół Trzebiatowa" - powiedział specjalista ds. przeciwpowodziowych z tego zarządu, Zygmunt Mostowski.

Dodał, że sytuacja jest cały czas monitorowana przez służby, jednak na razie nie powinien nastąpić kolejny przybór wód, bo w górnym biegu rzeki już nie ma śniegu, którego topnienie powodowało wzbieranie rzeki.

Alarm powodziowy w Trzebiatowie ogłoszono w sobotę, gdy Rega przekroczyła stan alarmowy i w kilku miejscach wystąpiła z brzegów. (PAP)

szt/ pz/ jbr/

Tagi: woda, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz