Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poszukiwania
17.01.2011 17:12

Zachodniopomorskie: Zakończono poszukiwania dwóch rybaków na Bałtyku

# dochodzi informacja o zakończeniu aktywnych poszukiwań #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o zakończeniu aktywnych poszukiwań #

17.01. Szczecin (PAP) - Służby ratownicze zakończyły poszukiwania dwóch rybaków z Rewala (Zachodniopomorskie), którzy wypłynęli rano w morze. Mężczyzn nie znaleziono - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) Mirosława Więckowska.

O godz. 16.30, po dziesięciogodzinnej akcji, zakończono aktywne poszukiwania 30- i 28-latka z Rewala; nie znaleziono ani rybaków ani śladów łodzi. "Szansa na znalezienie mężczyzn żywych jest zerowa" - powiedziała Więckowska.

"Teraz sprawą zajmą się policja i prokuratura. Na prośbę prokuratury SAR może wznowić poszukiwania"- dodała.

Służby zostały zawiadomione o zaginięciu przez ojca jednego z rybaków, ok. 9 rano. "Poinformował, że syn wypłynął dwie godziny wcześniej z kolegą łódką wiosłową, po zostawione w morzu sieci. Rybacy nie zabrali telefonów komórkowych, nie mieli na łodzi kamizelek ratunkowych" - powiedziała Więckowska.

Rybaków poszukiwały trzy jednostki SAR, śmigłowce: Marynarki Wojennej, policji i Straży Granicznej, samolot patrolowo-rozpoznawczy Marynarki Wojennej, kuter. Przeczesywany był brzeg morski na odcinku ponad 40 km, od Niechorza do Dziwnowa.

W poniedziałek morze było spokojne, wiał słaby wiatr. (PAP)

szt/ bos/

Tagi: poszukiwania, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz