Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zachodniopomorskie: Zatonął kuter, poszukiwania dwóch rybaków

0
Podziel się

#
Dochodzi m.in. informacja o odwołaniu samolotu MW
#

bCYzEFpN

# Dochodzi m.in. informacja o odwołaniu samolotu MW #

19.12. Koszalin (PAP) - W niedzielę na Bałtyku zatonął kuter KOŁ-31. Dwóch rybaków uratowano, dwóch jest poszukiwanych - poinformował PAP Janusz Maziarz, kierownik Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego (MRCK) w Gdyni.

Poszukiwania prowadzą obecnie dwie jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa - "Szkwał" z Kołobrzegu i "Tajfun" z Darłowa oraz trzy kutry rybackie: KOŁ -17, DZI-102 i DAR-19.

Z poszukiwań wycofano natomiast samolot Marynarki Wojennej "Bryza" stacjonujący na lotnisku w Siemirowicach k. Lęborka.

bCYzEFpP

Rzecznik MW kmdr por. Bartosz Zajda powiedział PAP, że maszyna była w powietrzu przez ok. 70 minut. Przyczyną wycofania "Bryzy" były warunki atmosferyczne, które uniemożliwiały dalsze prowadzenie poszukiwań z powietrza, chodziło m.in. o przelotne opady śniegu i niską podstawę chmur.

KOŁ-31 o długości 11 i szerokości 4 m zatonął w niedzielę przed godziną 14 w odległości ok. 30 mil morskich na północ od Gąsek (Zachodniopomorskie). Dwóch uratowanych rybaków podjął z tratwy ratunkowej znajdujący się w pobliżu kuter KOŁ-17.

Janusz Maziarz powiedział PAP, że stan uratowanych rybaków jest dobry. Nie potrzebują oni pomocy medycznej. Obaj byli ubrani w kombinezony ratunkowe.

Rzeczniczka MRCK Mirosława Więckowska dodała, że uratowani rybacy biorą udział w poszukiwaniach zaginionych kolegów. Na tratwie oprócz rybaków, znaleziono dwa puste kombinezony ratunkowe.

bCYzEFpV

Stan morza wynosi obecnie 2-3 (w skali od 0 do 9, zatem łagodny), wiatr zmienny wiejący z siłą 5-6 w skali Beauforta, temperatura powietrza wynosi od 5 do minus 3 stopni Celsjusza, temperatura wody poniżej zera stopni. Widzialność jest ograniczona do umiarkowanej.(PAP)

sibi/ jra/

bCYzEFqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)