Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zachodniopomorskie: Zatrzymani fałszerze pieniędzy

0
Podziel się

25 i 10 lat więzienia grozi fałszerzom pieniędzy, których zatrzymała
policja w nadmorskim Mrzeżynie (Zachodniopomorskie). Dwaj mężczyźni w wieku 17 i 29 lat zostali już
aresztowani na trzy miesiące przez sąd w Gryficach.

bEhHGmrp

25 i 10 lat więzienia grozi fałszerzom pieniędzy, których zatrzymała policja w nadmorskim Mrzeżynie (Zachodniopomorskie). Dwaj mężczyźni w wieku 17 i 29 lat zostali już aresztowani na trzy miesiące przez sąd w Gryficach.

Jak poinformowała w poniedziałek Edyta Klepczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, 17-latek wpadł, gdy w jednym ze sklepów spożywczych w Mrzeżynie próbował zapłacić podrobionym banknotem o nominale 20 zł. Policjanci znaleźli przy nim jeszcze kilka fałszywych banknotów 20 i 100 złotowych.

Policjanci dotarli również do jego 29-letniego wspólnika, u którego w mieszkaniu i na śmietniku przed domem znaleźli kolejne fałszywki oraz komputer, skaner, drukarkę, służące prawdopodobnie do produkcji pieniędzy. W sumie zabezpieczono kilkanaście banknotów o nominale 20 i 100 zł.

bEhHGmrr

Klepczyńska dodała, że Sąd Rejonowy zdecydował o aresztowaniu obu mężczyzn na trzy miesiące. "Jednemu za podrabianie pieniędzy grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, natomiast drugiemu za puszczanie ich w obieg - do lat 10" - poinformowała.(PAP)

szt/ wkr/ jbr/

bEhHGmrS
pieniądze
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)