Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zadłużenie Poznania na poziomie 55 proc. budżetu

0
Podziel się

1 miliard 695 milionów złotych wynosi dług Poznania na zakończenie 2011 roku
- jest to około 55 proc. budżetu. "Miasto nie ma kłopotów z płynnością finansową - powiedział PAP
prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

bDyTBRud

1 miliard 695 milionów złotych wynosi dług Poznania na zakończenie 2011 roku - jest to około 55 proc. budżetu. "Miasto nie ma kłopotów z płynnością finansową - powiedział PAP prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

"Jest to bezpieczne zadłużenie zgodne z naszymi założeniami, budżet jest realizowany na bieżąco i nie mamy żadnych kłopotów z płynnością finansową, ale dzieje się tak dzięki zaciąganym kredytom i emitowanym obligacjom" - powiedział PAP prezydent Grobelny.

Budżet Poznania na rok 2011 wynosi prawie 3 miliardy 208 milionów złotych, zadłużenie miasta wynosi obecnie 1 miliard 695 milionów złotych.

bDyTBRuf

Zadłużenie miasta jest wyłącznie wynikiem inwestycji prowadzonych w mieście, związanych m.in. z organizacją Euro 2012; łącznie na inwestycje przeznaczono w 2011 roku ponad miliard zł.

Obsługa zadłużenia kosztuje miasto w br. 234 miliony złotych, z czego 57 milionów to są odsetki a 177 milionów złotych to spłata kredytów.

"Oczywiście, że obsługa długu jest obciążeniem dla budżetu, ale tak zdecydowaliśmy, gdy podejmowaliśmy decyzje o zaciąganiu pożyczek na potrzeby inwestycyjne" - dodał prezydent Grobelny.

Przy realizacji budżetu za rok 2011 miasto nie musiało rezygnować z żadnych inwestycji.

bDyTBRul

Propozycje Ministerstwa Finansów w sprawie zwiększenia dyscypliny finansowej samorządów nie są szczegółowo znane prezydentowi Poznania.

kpr/ mki/ drag/

bDyTBRuG
wiadomości
pap
KOMENTARZE
(0)