Notowania

imigranci we włoszech
06.04.2011 09:47

Zaginęło 150 imigrantów z Lampedusy

Uciekinierzy z Afryki znaleźli się w samym środku nawałnicy w Kanale Sycylijskim. Ocalało 47 ludzi z przewróconej z łodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Uciekinierzy z Afryki znaleźli się w samym środku nawałnicy w Kanale Sycylijskim, w odległości około 40 mil morskich od wyspy - podały włoskie media. Ocalało 47 ludzi z przewróconej z łodzi.**

Poszukiwania zaginionych prowadzą statki patrolowe i samolot Straży Przybrzeżnej. Warunki na morzu są bardzo trudne, wieje silny wiatr.

Do tragedii doszło w nocy z wtorku na środę na wodach terytorialnych Malty i to właśnie władze morskie tego kraju zawiadomiły włoski kapitanat o sygnale SOS, nadanym przez telefon satelitarny z dużej barki z imigrantami, która wpadła w nawałnicę. Marynarka wojenna Malty informując o tym stronę włoską podkreśliła, że nie jest w stanie pomóc łodzi.

Imigranci na Lampedusie. Zobacz materiał No Comment TV:

Włoska Straż Przybrzeżna wysłała natychmiast we wskazany rejon kilka swoich jednostek. Tuż przed rozpoczęciem akcji ratunkowej, znacznie utrudnionej przez bardzo złe warunki, łódź z imigrantami wywróciła się i wszyscy wpadli do morza. Udało się uratować 47 imigrantów. Twierdzą oni, że na ich łodzi było łącznie około 200 osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;negocjuje;powroty;imigrantow,211,0,806099.html) Berlusconi negocjuje powroty imigrantów Premier Włoch prowadził rozmowy w stolicy Tunezji na temat powrotu do tego kraju nielegalnych imigrantów, którzy napłynęli do Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t113225.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;zapewnia;wyspa;bedzie;wolna,79,0,805199.html) Berlusconi zapewnia: Wyspa będzie wolna Premier Włoch zapowiedział, że do jutra wyspę Lampedusa opuszczą wszyscy imigranci, którzy przybyli tam z północnej Afryki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t136472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tunezyjscy;wiezniowie;przyjechali;do;wloch,3,0,803587.html) Tunezyjscy więźniowie przyjechali do Włoch Premier Włoch Silvio Berlusconi ostrzega, że kryminaliści ukryli się na wyspie Lampedusa.
Tagi: imigranci we włoszech, lampedusa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz