Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakajew: nie chcemy przerywać dialogu Polski i Rosji

0
Podziel się

Szef emigracyjnego rządu Czeczeni Ahmed Zakajew powiedział w sobotę, że nie
chce, by jego obecność w Polsce na Światowym Kongresie Narodu Czeczeńskiego pogorszyła stosunki
polsko-rosyjskie. "Nie chcieliśmy przerwać dialogu między Polską a Rosją" - podkreślił.

bEgDvzzF

Szef emigracyjnego rządu Czeczeni Ahmed Zakajew powiedział w sobotę, że nie chce, by jego obecność w Polsce na Światowym Kongresie Narodu Czeczeńskiego pogorszyła stosunki polsko-rosyjskie. "Nie chcieliśmy przerwać dialogu między Polską a Rosją" - podkreślił.

Zakajew pzaznaczył na konferencji prasowej w Pułtusku, gdzie od czwartku obraduje Światowy Kongres Narodu Czeczeńskiego, że nie chce, by jego przyjazd do Polski pogorszył stosunki naszego kraju z Rosją.

"Przyjechałem do Polski i organizowaliśmy Światowy Kongres Narodu Czeczeńskiego w Polsce nie dlatego, że chcemy rozszerzyć przepaść między Polską a Rosją" - oświadczył. Jak zaznaczył, on i jego rodacy "nie chcieli przerwać dialogu między Polską a Rosją".

bEgDvzzH

Ocenił, że Polska powinna mieć dobre stosunki z Rosją, dlatego że jest to "sąsiad strategicznie ważny dla Polski i wielki kraj".

Zakajew nawiązał do piątkowej decyzji sądu, który odrzucił wniosek prokuratury o jego tymczasowe aresztowanie. Jak ocenił, "to było postanowienie absolutnie zgodne z prawem, chociaż oczywiście dla Rosji to jest decyzja polityczna".

"Polska nigdy nie odejdzie od swoich pryncypiów, od demokracji, od zasady prawa i suwerenności" - zaznaczył. "Ale Polska pokazała, że (...) prawo może być oddzielone od polityki i tak powinno być" - podkreślił szef emigracyjnego rządu Czeczenii.

Odnosząc się do swojego zatrzymania przez policję w piątek rano w drodze do prokuratury, powiedział, że "to nie było klasyczne zatrzymanie", bo sam zmierzał do prokuratury. (PAP)

bEgDvzzN

mzk/ ls/

bEgDvzAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)