Notowania

wiadomości
28.12.2012 18:23

Zakończono remont linii kolejowej między Skarżyskiem a Radomiem

Kamienna (PAP) - 15 minut krócej jadą pociągi pośpieszne ze Skarżyska-Kamiennej do Radomia. To efekt remontu linii kolejowej nr 8 między tymi miastami. Modernizacja szlaku kosztowała 50 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kamienna (PAP) - 15 minut krócej jadą pociągi pośpieszne ze Skarżyska-Kamiennej do Radomia. To efekt remontu linii kolejowej nr 8 między tymi miastami. Modernizacja szlaku kosztowała 50 mln zł.

"Tor został oddany do użytku, uzyskaliśmy prędkość rozkładową na tym odcinku, czyli 100-120 km na godzinę" - poinformowała PAP Małgorzata Kwiatkowska z lubelskiego oddziału PKP-PLK S.A.

Wykonano między innymi wymianę nawierzchni torowej z oczyszczaniem i uzupełnieniem tłucznia oraz z wymianą części rozjazdów a także przebudowę przejazdów kolejowych.

Jak powiedział w rozmowie z PAP zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej, Piotr Małek, "jesteśmy przy końcowych odbiorach na odcinku Rożki-Jastrząb w województwie mazowieckim. Aktualnie dopuściliśmy tam ruch z prędkością 100 km na godzinę, ale docelowo będzie to nawet 120 km na godzinę".

Jak zaznaczył, podróżni jeżdżący trasą ze Skarżyska-Kamiennej do Radomia już powinni odczuć zmiany. "Czas jazdy pociągów pośpiesznych między tymi miastami skrócił się do 30 minut. Było 45-50 min. Tak więc co najmniej 15 minut zaoszczędziliśmy" - powiedział Małek.

Nie oznacza to jednak, że różnica w czasie będzie odczuwalna na dłuższych dystansach. Czas podróży z Kielc, czy Skarżyska do Warszawy niewiele się zmieni. Od 9 grudnia z powodu ograniczenia prędkości na odcinku Radom-Warka (Mazowieckie) do 60 km/godz. zdecydowano się na zorganizowanie objazdu tego odcinka przez Dęblin (Lubelskie).

Linia kolejowa nr 8 Warszawa-Kraków przez Warkę, Radom, Skarżysko-Kamienną, Kielce, Sędziszów, Kozłów łączy trzy województwa: mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. Jest liczącą 316,5 km długości jedną z ważniejszych linii w Polsce, dwutorową z wyjątkiem odcinka Warka-Radom, gdzie przebiega tylko jeden tor. (PAP)

mjk/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz