Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakończyła się blokada drogi krajowej nr 8 w Łódzkiem

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o zakończeniu blokady
#

bEgnHyIB

# dochodzi informacja o zakończeniu blokady #

28.02. Warszawa (PAP) - Rolnicy z Samoobrony zakończyli w poniedziałek w Polichnie w województwie łódzkim blokadę drogi krajowej nr 8 Warszawa-Wrocław.

Protestujący, wśród których byli m.in. hodowcy drobiu domagali się m.in. przywrócenia opłacalności produkcji zwierzęcej i powstrzymania spekulacji cenami żywności, a także obniżenia akcyzy na paliwo, utrzymania KRUS w dotychczasowej formie oraz interwencji rządu w sprawie - jak mówili - nierzetelnych firm, przedsiębiorstw skupiających produkty rolne.

bEgnHyID

Rolnicy - przez dwie godziny - przechodzili po przejściu dla pieszych, ale co kilka minut przepuszczali samochody. Protestujący trzymali flagi, transparenty. Wielu manifestujących miało na głowach peruki z przyczepionymi piórami, symbolizujące koguty.

Uczestniczący w proteście lider rolniczej Samoobrony w województwie łódzkim Andrzej Prochoń powiedział PAP, że do podjęcia akcji zmusiła związek coraz trudniejsza sytuacja w rolnictwie.

Według niego, ceny żywności rosną z dnia na dzień, a dochody w gospodarstwach domowych spadają. "Protestujemy nie tylko w obronie nas, rolników, ale również w obronie wszystkich polskich konsumentów" - powiedział.

Prochoń jest przekonany, że akcje protestacyjne będą się nasilały i to nie tylko te, które zorganizuje Samoobrona. (PAP)

bEgnHyIJ

jaw/ amac/

bEgnHyJe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)