Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakończyła się "Włoska Noc" w zielonogórskim muzeum

0
Podziel się

Połączenie malarstwa, filmu, muzyki i kulinariów rodem z Italii
stworzyło niesamowity klimat w sobotę w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze podczas "Włoskiej
Nocy" zorganizowanej w ramach Nocy Muzeów.

bEgmSNPF

Połączenie malarstwa, filmu, muzyki i kulinariów rodem z Italii stworzyło niesamowity klimat w sobotę w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze podczas "Włoskiej Nocy" zorganizowanej w ramach Nocy Muzeów.

Do udziału w imprezie już od wieczora zachęcali aktorzy nowosolskiego Teatru Terminus A Qup, którzy wystawili plenerowy spektakl pt. "Z ziemi włoskiej".

W tę wyjątkową noc Muzeum Ziemi Lubuskiej przygotowało dla zwiedzających wiele atrakcji, m.in. koncerty, wykłady o włoskiej sztuce, artystach, winiarstwie, konkurs wiedzy o Italii, prezentację filmu o regionie partnerskim woj. lubuskiego - Abruzzo, gotowanie i degustację specjałów kuchni śródziemnomorskiej oraz wspólne malowanie pejzażu Wenecji.

bEgmSNPH

Otwarte zostały także cztery wystawy: "Italomania" Małgorzaty Bukowicz, którą Włochy fascynują od lat, "Odwaga nadziei - Coraggio della speranza", czyli fotografie ze zniszczonego w ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi miasta L'Aquili, "Impresje włoskie" - malarstwo ze zbiorów zielonogórskiego muzeum i Muzeum Lubuskiego w Gorzowie oraz prace Stanisława Fitaka pt. "Moja Wenecja".

W czasie "Włoskiej Nocy" zwiedzający podpisywali się także pod petycją w sprawie zwiększenia wydatków państwa na kulturę do wysokości co najmniej 1 proc. budżetu. To akcja ogólnopolska, którą poparło już ponad 400 osób, w tym m.in. Magdalena Abakanowicz, Paweł Althamer, Julia Hartwig, Krystyna Janda, Tadeusz Różewicz, Wisława Szymborska czy Krzysztof Warlikowski.

Zielonogórzanie będą mogli podpisywać się pod tą petycją w Muzeum Ziemi Lubuskiej do 6 czerwca.

W ubiegłym roku podczas Nocy Muzeów w Zielonej Górze odbyła się "Noc Japońska". (PAP)

bEgmSNPN

mrd/ jm/

bEgmSNQi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)