Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakończyły się zdjęcia do filmu Saniewskiego "Wygrany"

0
Podziel się

W filmie "Wygrany", w reżyserii Wiesława Saniewskiego, główne role zagrali
Janusz Gajos i Paweł Szajda. Zakończyły się właśnie zdjęcia do filmu. Trafi on do kin w pierwszym
kwartale 2011 r. - poinformowała PAP Izabella Rogala.

bEhNaUKZ

W filmie "Wygrany", w reżyserii Wiesława Saniewskiego, główne role zagrali Janusz Gajos i Paweł Szajda. Zakończyły się właśnie zdjęcia do filmu. Trafi on do kin w pierwszym kwartale 2011 r. - poinformowała PAP Izabella Rogala.

W obsadzie "Wygranego" - wspólnej produkcji Polski, USA i Szwajcarii - są także Wojciech Pszoniak, Marta Żmuda Trzebiatowska, Grażyna Barszczewska, Wenanty Nosul, Peter Lucas. Zdjęcia kręcono m.in. w Chicago, Wrocławiu oraz w Baden-Baden w Niemczech, gdzie padł ostatni klaps - opowiadała w poniedziałek PAP Rogala, odpowiedzialna za PR tego filmu.

Film, jak zapowiadają twórcy, będzie "opowieścią o przyjaźni, pasji, miłości i odpowiedzialności; oraz o tym, co każdego z nas uskrzydla - o wygrywaniu i realizowaniu własnych marzeń".

bEhNaULb

Jeden z bohaterów, 29-letni Oliver Linovsky (w jego roli Paweł Szajda), to wybitny młody pianista, Amerykanin polskiego pochodzenia. Po zerwaniu tournee w Europie, artysta popada w długi wobec organizatorów - będzie im winien ponad 200 tys. euro. Ambitny, szczery, niezależny, szukający swego miejsca w życiu - tak twórcy filmu charakteryzują postać Olivera.

Borykając się z problemami finansowymi, Oliver pozna Franka Góreckiego (Janusz Gajos). Ten emerytowany profesor matematyki, pełen życiowej energii i pasji, to namiętny gracz na wyścigach konnych, nieustannie próbujący wygrać duże pieniądze.

Frank przybył do Europy przed laty, jako młody żołnierz amerykański, pochodzący z polskiej rodziny. W Chicago zostawił narzeczoną - nie wiedząc o tym, że dziewczyna była w ciąży. Nie wrócił do Ameryki, dopiero po latach dowiedział się, że urodził mu się syn. Gdy wreszcie Frank decyduje się spotkać z rodziną, uznaje, że nie chce wracać do krewnych jako "nikt". Jak sądzi, tylko wielka wygrana może mu pomóc w takiej sytuacji.

Dwaj mężczyźni, Oliver i Frank, zaczną dążyć do sukcesu razem. Odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń - wspólnie realizując marzenia: marzenie Franka o wielkiej wygranej i Oliviera - o osobistej wolności.

bEhNaULh

Wojciech Pszoniak zagrał w "Wygranym" profesora Karloffa, surowego jurora najważniejszych konkursów pianistycznych, którego decyzje zaważą na życiu Olivera. Grażyna Barszczewska wcieliła się w panią Linovsky, matkę młodego bohatera. Marta Żmuda Trzebiatowska gra z kolei Kornelię, samotną matkę zatrudnioną w kolekturze zakładów bukmacherskich, zaprzyjaźnioną z Frankiem.

Wiesław Saniewski, który wyreżyserował "Wygranego" według własnego scenariusza, ma już w dorobku m.in. filmy: "Nadzór" (1983), "Deszczowy żołnierz" (1996), "Obcy musi fruwać" (1993) i "Bezmiar sprawiedliwości" (2006).

Paweł Szajda, amerykański aktor polskiego pochodzenia, znany jest m.in. z filmu "Pod słońcem Toskanii" Audrey Wells (2003) - gdzie wystąpił u boku Diane Lane, a także z "Tataraku" Andrzeja Wajdy, w którym zagrał z Krystyną Jandą.(PAP)

jp/ abe/ jra/

bEhNaULC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)