Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakopane: Radni obniżyli ceny dzierżawy ogródków na Krupówkach

0
Podziel się

Radni Zakopanego w czwartek jednogłośnie zdecydowali o obniżeniu w sezonie
turystycznym stawki dzierżawy za zajmowanie miejskiego deptaka pod ogródki gastronomiczne z 5 do
2,50 zł dziennie za metr kwadratowy.

bEgxFOMl

Radni Zakopanego w czwartek jednogłośnie zdecydowali o obniżeniu w sezonie turystycznym stawki dzierżawy za zajmowanie miejskiego deptaka pod ogródki gastronomiczne z 5 do 2,50 zł dziennie za metr kwadratowy.

Radni Zakopanego postanowili, że za ogródki gastronomiczne na Krupówkach ich właściciele zapłacą od 15 czerwca do 30 września 2,50 zł oraz 0,25 zł w pozostałym okresie - za metr kwadratowy zajmowanego pasa drogowego dziennie.

Zmianę tę oklaskami przyjęli obecni na sali obrad zakopiańscy restauratorzy.

bEgxFOMn

"Mam satysfakcję z tego, że zostało naprawione to, co wprowadziło niepokój wśród restauratorów" - powiedział dziennikarzom zastępca burmistrza Zakopanego, Wojciech Solik. Jego zdaniem, do drastycznego podniesienia opłat za dzierżawę Krupówek pod ogródki gastronomiczne doszło przez niedopatrzenie. "Podwyżka za dzierżawę miała uderzyć w nielegalny handel, tymczasem odbiłaby się na restauratorach" - dodał Solik.

Zmiany uchwały z lutego bieżącego roku, mającej na celu usunięcie nielegalnego handlu z Krupówek poprzez podniesienie stawek za dzierżawę miejskiego deptaka, domagali się zakopiańscy przedsiębiorcy. Twierdzili, że tak wysokie stawki za dzierżawę Krupówek spowodują, że ogródki gastronomiczne w ogóle nie zostaną otwarte, co odbije się na wizerunku Zakopanego; będzie też skutkowało mniejszymi obrotami i wpływami do budżetu miasta oraz zwolnieniami pracowników.

Zakopiańskie Krupówki to jeden z najdroższych deptaków w Polsce. Przy tej ulicy mieszczą się m.in. restauracje, sklepy i hotele. Na Krupówkach co roku w okresie letnim pojawia się około 40 ogródków restauracyjnych. Na uchwalonych w czwartek stawkach dzierżawy miasto zyska około 180 tys. zł w skali roku. (PAP)

szb/ son/ gma/

bEgxFOMO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)