Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach bombowy w autobusie w Rosji. Są ofiary

0
Podziel się:

Kobieta dokonała samobójczego zamachu w autobusie komunikacji miejskiej w Wołgogradzie na południu Rosji. Zginęło sześć osób, a 27 zostało rannych - podał Komitet Śledczy FR.

Zamach bombowy w autobusie w Rosji. Są ofiary
(william veerbeek/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bEDCvMut

_ - Na miejscu znaleziono fragmenty ładunku wybuchowego _ - przekazały źródła w siłach bezpieczeństwa. Informację o bombie w autobusie potwierdził Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK). Komitet Śledczy FR poinformował o wszczęciu śledztwa w związku z _ zamachem terrorystycznym _.

Zamachu miała dokonać szahidka, tzw. czarna wdowa, posługująca się tak zwanym pasem szahida, wyładowanym materiałami wybuchowymi. Do eksplozji doszło o godzinie 14.05 czasu miejscowego (12.05 czasu polskiego), gdy autobus podjeżdżał na przystanek.

W autobusie linii 7 marki LiAZ znajdowało się około 40 pasażerów. Powołując się na śledczych telewizja Rossija-24 wcześniej podawała, że może chodzić o eksplozję butli z gazem, używanym jako paliwo w części środków transportowych na terenie Rosji.

bEDCvMuv

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało, że jest przygotowane na wysłanie z Moskwy do Wołgogradu samolotu, aby ewakuować ofiary wybuchu do stołecznych szpitali.

Wołgograd (d. Stalingrad) to wielkie miasto leżące w pobliżu rosyjskiego Północnego Kaukazu. Rebelianci dążą do oderwania położonych tam kaukaskich republik od Rosji i utworzenia islamskiego emiratu. Najbardziej niespokojnie jest w Dagestanie, Inguszetii, Czeczenii i Kabardo-Bałkarii. Akty przemocy są na porządku dziennym.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDCvMuW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)