Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w iraku
07.07.2012 12:06

Zamach bombowy w iradzkim Ramadi. Siedem osób nie żyje

Tylko w czerwcu zginęło w tym kraju co najmniej 237 osób, a ponad 600 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

- _ Usłyszeliśmy wielki wybuch. Na miejscu zobaczyliśmy płonący samochód i leżące wszędzie ciała _ - powiedział oficer miejscowej policji. Według źródeł szpitalnych, pięciu rannych jest w stanie krytycznym.
Ładunek wybuchowy znajdował się w zaparkowanym samochodzie. Większość ofiar wybuchu to kobiety. W zamachu zginęło siedem osób, a kolejnych 20 zostało rannych.

Do wybuchu doszło w irackim mieście Ramadi, położonym 100 km na zachód od Bagdadu - poinformowały policja i źródła medyczne. Mimo że w Iraku jest już mniej aktów przemocy niż w rekordowych pod tym względem latach 2006-2007.

W czerwcu zginęło w tym kraju co najmniej 237 osób, a ponad 600 zostało rannych. Był to najbardziej krwawy miesiąc w Iraku od czasu wycofania się wojsk amerykańskich pod koniec ubiegłego roku.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Zamachowcy-samobójcy zabili 12 tys. osób Od marca 2003 r. do 31 grudnia 2010 r. co najmniej 12 000 cywilów oraz 200 żołnierzy międzynarodowej koalicji zginęło w Iraku wskutek zamachów samobójczych.
Około 50 zabitych w serii zamachów Do zamachów doszło w irackich miastach Al-Kut, Chan Bani Saad, Nadżaf i Kirkuk doszło.
Zamach na pogrzebie. 15 zabitych, 40 rannych Piętnastu zabitych i ponad 40 rannych to bilans zamachu dokonanego podczas pogrzebu przywódcy plemiennego w Bakubie.
Tagi: terroryzm w iraku, irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz