Notowania

turcja
29.04.2009 14:13

Zamach na byłego ministra sprawiedliwości Turcji

Kobieta udająca studentkę zdetonowała ładunek wybuchowy na Uniwersytecie Bilkent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kobieta udająca studentkę zdetonowała ładunek wybuchowy na Uniwersytecie Bilkent w Ankarze, gdy na uczelni przebywał były minister sprawiedliwości. Nikt poza zamachowczynią nie został ranny.

Turecka Agencja Anatolijska pisze, że kobieta, mająca przy sobie ładunki wybuchowe, zbliżyła się do byłego ministra Hikmeta Sami Turka, który miał poprowadzić kolokwium na wydziale prawa prywatnego Uniwersytetu Bilkent w stolicy Turcji. Były minister wykłada na tej uczelni. Kobieta zdetonowała jeden z ładunków, ale wybuch był słaby. Ochroniarze byłego ministra unieszkodliwili zamachowczynię. Na razie nie są znane motywy jej czynu.

    * **ZOBACZ TAKŻE:**
    * [ Turcja: Akcja policji przeciw Al Kaidzie ]( http://news.money.pl/artykul/turcja;akcja;policji;przeciw;al;kaidzie,70,0,445254.html )

W kilka godzin później w Ankarze zatrzymano drugiego domniemanego zamachowca-samobójcę - podały tureckie media. Agencja Associated Press przypomina, że Turk będąc ministrem sprawiedliwości nadzorował realizację rozporządzenia rządowego polegającego na przeniesieniu więźniów z wielkich pomieszczeń, gdzie ich liczba dochodziła do 100, do małych lepiej strzeżonych cel.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: turcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz