Notowania

mandela
22.07.2010 13:47

Zamach na rodzinę Mandeli po przyjęciu urodzinowym

Córka i czworo wnuków Mandeli zostali zaatakowani przed domem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PETER MOREY/NELSON MANDELA FOUNDATION)

Córka i czworo wnuków byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli cało wyszli z ataku z użyciem broni w niedzielę wieczorem przed domem rodzinnym w Johannesburgu, do którego wracali po przyjęciu urodzinowym 92-letniego dziadka - podała policja.

Jak pisze agencja Assciated Press, powołując się na źródła policyjne, dwóch uzbrojonych napastników zaatakowało samochód z córką Zindzi i wnukami bohatera walki z appartheidem w chwili, gdy podjeżdżał do bramy wjazdowej przed domem w Johannesburgu.

Mężczyźni kazali wszystkim wysiąść z auta i położyć się na ziemi. Jeden z napastników wystrzelił, po czym ogień otworzył kierowca Mandelów, odwożący rodzinę do domu po przyjęciu. Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia.

Na razie nie wiadomo, dlaczego policja o incydencie poinformowała po czterech dniach. Wszczęto śledztwo o usiłowanie morderstwa.

W czerwcu 13-letnia prawnuczka Nelsona Mandeli - Zenani Mandela - zginęła w wypadku samochodowym, do którego doszło kilka godzin po koncercie inaugurującym Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Koncert był hołdem dla Mandeli, który w 1993 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Z powodu tragedii b. prezydent zrezygnował z uczestnictwa w pierwszym meczu tegorocznego mundialu.

Zenani, jedna z dziewięciorga prawnuków Nelsona Mandeli, była wnuczką jego najmłodszej córki, Zindzi. Jej matką z kolei była Zoleka, córka Zindzi.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: mandela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz