Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w pakistanie
03.11.2012 13:47

Zamach samobójczy na północnym zachodzie Pakistanu

Wśród ofiar śmiertelnych zamachu, oprócz Khana, jest jego trzech ochroniarzy i dwóch przechodniów. Kilka osób zostało rannych. Do ataku przyznali się talibowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w mieście Buner w prowincji Chajber Pachtunchwa na północnym zachodzie Pakistanu, w pobliżu samochodu wiozącego lokalnego szefa antytalibskiej milicji Fateha Khana, zabijając go i pięć innych osób.

Wśród ofiar śmiertelnych zamachu, oprócz Khana, jest jego trzech ochroniarzy i dwóch przechodniów. Kilka osób zostało rannych. Do ataku przyznali się talibowie.

Miasto Buner, położone 150 km na północny wschód od Peszawaru, uważane jest za kryjówkę pakistańskich talibów. Obszar ten położony jest w pobliżu doliny Swat, która w 2008 roku została praktycznie opanowana przez talibów.

Chociaż ofensywa pakistańskiej armii w 2009 r. przejęła kontrolę nad tym terenem z rąk talibów, to wciąż dochodzi tam do różnego rodzaju ataków. Od lipca 2007 r. w Pakistanie w zamachach bombowych przypisywanych radykalnym islamistom śmierć poniosło ponad 5200 osób.

Czytaj więcej o sytuacji w Pakistanie w Money.pl
Postrzelona blogerka opuściła Pakistan 14-letnia pakistańska uczennica została postrzelona przez talibów za to, że walczyła o prawa kobiet.
Tego jeszcze nie było. Klątwa na talibów Ponad mułłów z Sunnickiej Rady Jedności wydało fatwę, w którym potępiło pakistańskich talibów, stojących za zamachem na 14-letnią Malalę Yousufzai.
Zamach na 14-letnią blogerkę. Jest reakcja UE - _ Atak talibów na 14-letnią Pakistankę, która w swym kraju krytykuje działalność islamistów i walczy o prawo kobiet do edukacji, był nikczemny _- oceniła szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton.
Tagi: zamach w pakistanie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz