Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Afganistanie. Trzej żołnierze USA zginęli

0
Podziel się:

Wybuch bomby mieście Kalat, stolicy prowincji Zabul w południowo-wschodnim Afganistanie, zabił trzech żołnierzy USA i trzech cywilów.

Zamach w Afganistanie. Trzej żołnierze USA zginęli
(Staff Sgt. Michael L. Casteel/CC/U.S. Army)

Wybuch bomby mieście Kalat, stolicy prowincji Zabul w południowo-wschodnim Afganistanie, zabił trzech żołnierzy USA i trzech cywilów. Zamachu dokonano na konwój, którym jechał gubernator tej prowincji Mohammad Aszraf Nasery - poinformowało NATO.

Gubernatorowi nic się nie stało. Cywilne ofiary to afgański lekarz i dwóch cudzoziemców. Wybuch ranił też pięciu Afgańczyków. Do dokonania zamachu przyznali się talibowie.

Również w sobotę na wschodzie Afganistanu rebelianci zabili Amerykanina, współpracującego z rządem USA - poinformowały Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF), nie podając szczegółów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Misja w Afganistanie jest niedorzeczna" USA i ich sojusznicy w NATO przygotowują się do ostatecznego wycofania międzynarodowych sił z Afganistanu.
Barack Obama odda Afganistan Karzajowi? Spotkanie ma na w celu przedyskutowanie problemu stabilnościi tego kraju po zakończeniu w końcu 2014 roku misji NATO.
45 osób rannych. Po zamachu samobójcy Sprawca zdetonował załadowany materiałem wybuchowym samochód przed znajdującą się w okręgu Zurmat wojskową bazą.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)