Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w burgas
19.07.2012 21:22

Zamach w Burgas. Donald Tusk złożył kondolencje

Polski premier złożył dziś kondolencje premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu w związku z zamachem w Burgas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Polski premier złożył dziś kondolencje premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu w związku z zamachem w bułgarskim Burgas. Podkreślił, że łączy się w bólu i żałobie z rodzinami ofiar i Izraelczykami. Zapewnił, że Izrael może być pewien naszej solidarności.

- _ Polska jest głęboko wstrząśnięta wczorajszymi wydarzeniami. Żadna ideologia nie może usprawiedliwić śmierci i cierpienia niewinnych ludzi _ - napisał szef polskiego rządu do premiera Izraela.

Donald Tusk podkreślił, że łączy się w bólu i żałobie z rodzinami ofiar zamachu i całym narodem izraelskim. _ - Współczuję tym, którzy ucierpieli i życzę wszystkim poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia _ - zaznaczył. Premier zapewnił, że _ Państwo Izrael może być pewne naszej solidarności w tych trudnych chwilach _.

Środowy atak na autobus z izraelskimi turystami na lotnisku w Burgas nad Morzem Czarnym był dziełem zamachowca-samobójcy. Zginęło siedem osób - pięciu Izraelczyków, bułgarski kierowca i zamachowiec. 32 osoby zostały ranne, w tym trzy ciężko.

Czytaj więcej w Money.pl
Kto stoi za zamachem w Burgas? Są oskarżenia Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył libański Hezbollah o to, że stoi za zamachem bombowym przeprowadzonym dzień wcześniej w bułgarskim mieście Burgas na autobus z izraelskimi turystami.
Atak bombowy w Burgas. Zamachowiec miał amerykańskie prawo jazdy Tuż przed atakiem na lotnisku wylądował samolot z polskimi turystami.
Mamy zdjęcie zamachowca z Burgas To człowiek z długimi włosami w wieku około 36 lat, który przebywał w Bułgarii od 4 do 7 dni.
Tagi: zamach w burgas, burgas, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz