Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamach w Kabulu - zginęło 3 niemieckich żołnierzy

0
Podziel się

Trzech niemieckich żołnierzy zginęło w zamachu bombowym na obrzeżach Kabulu.

Zamach w Kabulu - zginęło 3 niemieckich żołnierzy
(EPA/PAP)
bDyKbjzF

Trzech niemieckich żołnierzy zginęło rano w zamachu bombowym na obrzeżach Kabulu - wynika ze wstępnych informacji podawanych przez afgańską policję.

W wybuchu jedna osoba została też ranna.

Informację o śmierci niemieckich żołnierzy podał zastępca komendanta kabulskiej policji Zalmaj Chan. Dowództwo sił międzynarodowych ISAF natomiast zakomunikowało, że jakkolwiek wie o ataku bombowym, jednak nie ma informacji na temat tego, kto był celem zamachu ani też ofiar.

bDyKbjzH

Do przeprowadzenia zamachu natychmiast przyznali się talibowie. Rzecznik talibów Jusuf Ahmadi w rozmowie telefonicznej z biurem agencji AFP podał, że talibańska bomba została zdalnie zdetonowana w czasie przejazdu konwoju sił międzynarodowych, który był zamierzonym celem zamachu.

Cytowani przez Associated Press naoczni świadkowie podają, że dwa pojazdy dowodzonych przez NATO Sił Wsparcia Bezpieczeństwa Afganistanu (ISAF) w czasie patrolu na południowo-wschodnich obrzeżach Kabulu wjechały na minę. Bezpośrednio po eksplozji teren został zamknięty przez amerykańskich i francuskich żołnierzy. Śmigłowcami wywieziono z miejsca ataku ciała zabitych i rannego. W pobliże nie dopuszczono dziennikarzy.

bDyKbjAi
wiadomości
gospodarka
pap
KOMENTARZE
(0)