Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Pakistanie. Bomba na pogrzebie policjanta

0
Podziel się:

Nikt nie przyznał się do zamachu, lecz podejrzenia kierują się w stronę islamskich radykałów.

Zamach w Pakistanie. Bomba na pogrzebie policjanta
(AP/Fotolink/East News)
bEsAqolh

Zamachowiec samobójca zabił 28 osób, głównie policjantów, na pogrzebie policjanta w Kwecie w zachodnim Pakistanie. Ponad 60 osób zostało rannych w tym zamachu - poinformowała policja. Chowany policjant został zastrzelony wcześniej tego dnia.

Szef policji w Kwecie Mir Zubair Mehmud powiedział, że zamachowiec zdetonował ładunek przed meczetem, gdzie zgromadzili się policjanci, aby modlić się w intencji zabitego kolegi.

Według agencji Reuters, zamachowiec samobójca miał na sobie kamizelkę z materiałami wybuchowymi. Wśród zabitych jest Fajaz Sumbal - zastępca szefa operacji policyjnych w Beludżystanie - prowincji, której stolicą jest Kweta.

bEsAqolj

Nikt nie przyznał się do zamachu, lecz podejrzenia, jak pisze agencja Associated Press, kierują się w stronę islamskich radykałów. W Beludżystanie, który graniczy z Afganistanem i Iranem, są oni bardzo aktywni.

Czytaj więcej w Money.pl
Indie oskarżają Pakistan. To pierwszy raz Indie po raz pierwszy bezpośrednio oskarżyły armię Pakistanu o udział we wtorkowej zasadzce w Kaszmirze, w której zginęło pięciu żołnierzy indyjskich.
Zamach na ministra. Bomba w motocyklu Samochód ministra Javeda Naghori zaparkowany był w pobliżu boiska piłkarskiego, gdzie odbywał się mecz. Bomba, która była ukryta w motocyklu, eksplodowała po meczu, kiedy oficjel opuszczał imprezę.
Krwawy atak na konwój autobusów Uzbrojeni napastnicy uprowadzili i zabili 13 pasażerów kilku autobusów w prowincji Beludżystan na południowym zachodzie Pakistanu.
bEsAqolK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)