Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Pakistanie. Odwet Al-Kaidy?

0
Podziel się:

Kobieta i troje dzieci zginęło w następstwie wybuchu bomby w pobliżu meczetu.

Zamach w Pakistanie. Odwet Al-Kaidy?
(PAP/EPA)
bEKDrqDF

Kobieta i troje dzieci zginęło w następstwie wybuchu bomby w pobliżu meczetu na północnym zachodzie Pakistanu - podała policja, która uważa, że właściwym celem ataku był jej posterunek.

Do zamachu doszło w miejscowości Ćarsadda nieopodal terenów plemiennych w pobliżu granicy z Afganistanem, które są bastionem pakistańskich talibów wspierających Al-Kaidę. Meczet, obok którego wybuchła bomba, znajduje się w pobliżu posterunku policji, który zdaniem funkcjonariuszy był właściwym celem zamachu.

Poza czterema ofiarami śmiertelnymi pięć osób zostało rannych, w tym dwóch policjantów. Ładunek wybuchowy uszkodził meczet i część muru posterunku. Na razie do zamachu nikt się nie przyznał, lecz, jak zaznacza AFP, oskarżana o liczne zamachy organizację pakistańskich talibów Tehrik-e-Taliban Pakistan (Talibski Ruch Pakistanu - TTP) zapowiedziała odwet na siłach amerykańskich i pakistańskich za śmierć przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena.

bEKDrqDH
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t134400.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pakistan;zamach;na;cmentarzu;34;zabitych,147,0,790931.html) Pakistan: Zamach na cmentarzu, 34 zabitych Był to atak samobójczy. Zamachowcowi udało się dostać na cmentarz wraz z procesją żałobników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t97534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zabil;uchodzcow;czekajacych;na;jedzenie,52,0,743220.html) Zabił uchodźców czekających na jedzenie Prawdopodobnie zamachowiec samobójca wysadził się, zabijając ponad 40 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t138562.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/osama;bin;laden;nie;zyje;al-kaida;zapowiada;odwet,154,0,821658.html) Osama bin Laden nie żyje. Al-Kaida zapowiada odwet Najbardziej poszukiwany terrorysta świata zginął w wyniku akcji amerykańskich i pakistańskich sił specjalnych niedaleko Islamabadu. Talibowie grożą zemstą pakistańskim przywódcom, wojsku oraz Ameryce.
bEKDrqEi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)