Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
27.12.2012 07:53

Zamach w Rosji. Zamordowano zastępcę muftiego Osetii Północnej

Zastępca muftiego Osetii Północnej Ibrahim Dudarow został zamordowany we Władykaukazie, stolicy tej rosyjskiej republiki na Kaukazie Północnym

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Zastępca muftiego Osetii Północnej Ibrahim Dudarow został zamordowany we Władykaukazie, stolicy tej rosyjskiej republiki na Kaukazie Północnym - poinformowała agencja RIA-Nowosti, powołując się na lokalne władze.

Według muftiego Osetii Płn. Hadżi-Murata Gacałowa jego zastępca został zastrzelony i zginął od pięciu kul. Do zabójstwa doszło około godziny 23 czasu miejscowego na drodze prowadzącej do Władykaukazu. Miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i turystycznym Kaukazu Północnego.

Zamachy, eksplozje i akty przemocy wymierzone w funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, przedstawicieli administracji, a także w wyznawców umiarkowanego islamu są na porządku dziennym w wielu republikach Kaukazu Północnego. Władze obwiniają o nie inguskich i czeczeńskich ekstremistów.

Osetia Północna jest jedyną republiką na rosyjskim Kaukazie, gdzie większość ludności stanowią prawosławni.

Czytaj więcej w Money.pl
Chciał zabić Putina, ma potężnych obrońców Europejski Trybunał Praw Człowieka zalecił wstrzymanie ekstradycji do Rosji Adama Osmajewa, oskarżonego o planowanie zamachu na rosyjskiego prezydenta.
Chcieli pochować kolegę, sami zginęli Bombę zdetonował terrorysta-samobójca. Jej siłę rażenia eksperci ocenili na trzy kilogramy trotylu. Ładunek wybuchowy był wypełniony kawałkami żelaznych prętów i kulek.
Pobili dziennikarkę w Rosji. Komu się naraziła? Jelena Miłaszyna pracowała w tej samej gazecie co zastrzelona w 2006 roku Anna Politkowska i zamordowana w 2009 roku Anastazja Baburowa.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz