Notowania

terroryzm w afganistanie
25.02.2012 15:30

Zamach w siedzibie MSW w Kabulu

Dwóch członków ISAF w Afganistanie zostało zastrzelonych w budynku ministerstwa spraw wewnętrznych

Podziel się
Dodaj komentarz
(isafmedia/CC/Flickr)

Dwóch cudzoziemców, członków Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie zostało zastrzelonych w silnie strzeżonym budynku ministerstwa spraw wewnętrznych w Kabulu - poinformowało to ministerstwo i dowództwo NATO w Afganistanie.

[Aktualizacja 16:45]

Do zamachu przyznali się afgańscy talibowie. Atak miał być zemstą za spalenie Koranu w bazie ISAF. Źródła w afgańskich siłach bezpieczeństwa, cytowane przez Reutera, podały, że dwaj zabici to najprawdopodobniej Amerykanie służący w randze pułkownika i majora. Narodowość zabitych nie została jeszcze potwierdzona oficjalnie.

- _ W incydencie dwóch naszych kolegów z zagranicy zostało zabitych w budynku ministerstwa _ spraw wewnętrznych - poinformował resort w komunikacie.

Ze swej strony dowództwo sił NATO w Afganistanie oświadczyło, że _ osobnik wymierzył broń w stronę członków ISAF w Kabulu, zabijając dwóch _ z nich.

Nie wiadomo na razie, w jaki sposób napastnik dostał się do silnie strzeżonego budynku ministerstwa. W sprawie natychmiast wszczęto śledztwo. Jak podała agencja Associated Press, powołując się na prywatną afgańską telewizję TOLO News, zabici to Amerykanie. Inne niezależne źródła nie poinformowały na razie o narodowości zabitych. Telewizja TOLO powołała się na anonimowe źródła w afgańskim MSW.

O sytuacji w Afganistanie czytaj w Money.pl
Kolejny zamach w Afganistanie. Są ofiary Dowództwo ISAF nie podaje szczegółów. Do zamachu bombowego doszło na wschodzie kraju, gdzie stacjonują Amerykanie.
Wybuchł rower-pułapka. 54 osoby nie żyją Ataki potępił na wspólnej konferencji z kanclerz Niemiec Angelą Merkel przebywający w Berlinie prezydent Afganistanu.
Zamachowiec w ministerstwie. Są ofiary Zamachowiec-samobójca przebrany w mundur armii afgańskiej wtargnął do ministerstwa obrony w Kabulu.
Tagi: terroryzm w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz