Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w sunnickiej dzielnicy Bagdadu. Co najmniej 16 ofiar

0
Podziel się:

Rosnąca fala przemocy na tle wyznaniowym w Iraku rodzi obawy, że kraj ten może ponownie pogrążyć się w krwawym konflikcie wewnętrznym, jak w latach 2006-2007.

Zamach w sunnickiej dzielnicy Bagdadu. Co najmniej 16 ofiar
(Polaris Images/East News)
bESiWRPF

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w sunnickiej dzielnicy Bagdadu, w namiocie, w którym znajdowali się uczestnicy uroczystości pogrzebowej. Zginęło co najmniej 16 osób, a ok. 35 zostało rannych - informuje policja.

Zaledwie dzień wcześniej w zamachu, którego celem byli zebrani w namiocie uczestnicy uroczystości pogrzebowej w szyickiej dzielnicy Bagdadu zginęło, według najnowszych danych, 85 ludzi.

Rosnąca fala przemocy na tle wyznaniowym w Iraku rodzi obawy, że kraj ten może ponownie pogrążyć się w krwawym konflikcie wewnętrznym, jak w latach 2006-2007. Od końca ubiegłego roku sunnici, oskarżający zdominowany przez szyitów rząd o próbę ich zmarginalizowania, organizują antyrządowe demonstracje, a sunniccy rebelianci nasilają akty przemocy.

bESiWRPH
Czytaj więcej w Money.pl
Ataki na szyickie rodziny. 11 osób nie żyje W Iraku nasila się konflikt na tle wyznaniowym, który może doprowadzić do destabilizacji kraju. Spirala przemocy jest pochodną rosnącego niezadowolenia sunnickiej mniejszości.
Seria zamachów w Iraku. 64 zabitych Irackie władze nie są w stanie powstrzymać ataków, które falami, niemal co tydzień od początku lata, przetaczają się przez stolicę Iraku.
Syria jak drugi Afganistan Znany reportażysta, świadek wielu wojen mówi o sensie interwencji wojsk zachodnich w Syrii i skutkach wycofania się z Afganistanu.
bESiWRQi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)