Notowania

lebiediew
02.11.2010 14:15

Zamaskowani ludzie otoczyli bank. Przyszli na kontrolę

Funkcjonariusze otoczyli bank Aleksandra Lebiediewa w Moskwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

To funkcjonariusze organów ścigania, którzy przyszli na kontrolę - powiadomił Urzędu Spraw Wewnętrznych.

Jego przedstawiciel Wiktor Biriukow oświadczył, że są to _ działania śledcze w ramach wszczętego wcześniej dochodzenia _. Nie wymienił jednak osób, wobec których dochodzenie jest prowadzone, ani firm, gdzie zorganizowano akcję.

W budynku, w którym znajduje się bank kontrolowany przez Aleksandra Lebiediewa, są także biura państwowej korporacji Rusnano, której szefem jest Anatolij Czubajs, były pierwszy wicepremier, autor programu rosyjskiej prywatyzacji.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t41782.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/lebiediewowie;wypuszczaja;na;rynek;minigazete;i,89,0,695897.html) Lebiediewowie wypuszczają na rynek minigazetę "i"

Wcześniej doradca Lebiediewa Artiom Artiomow informował, że bank otoczyło 20-30 zamaskowanych ludzi z bronią automatyczną, o których nie było wiadomo, czego chcą.

Do Lebiediewa należą m.in. brytyjskie gazety _ Independent _ i _ Evening standard _. Ma on także udziały w niezależnym rosyjskim piśmie _ Nowaja Gazieta _ i w Aerofłocie.

Podobne akcje połączone z rekwirowaniem komputerów i dokumentów są, jak pisze agencja Associated Press, zwykłą praktyką rosyjskich organów ścigania.

Tagi: lebiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz