Notowania

zamieszki w egipcie
05.05.2012 18:06

Zamieszki w Egipcie. 300 aresztowanych po starciach pod Ministerstwem Obrony

Ponad 300 aresztowanych po starciach z siłami bezpieczeństwa, dwie osoby zabite - to bilans demonstracji i starć pod kairskim Ministerstwem Obrony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apaimages/Polaris/East News)

Ponad 300 aresztowanych po starciach z siłami bezpieczeństwa, dwie osoby zabite i ponad 300 osób, które ucierpiały od granatów z gazem łzawiącym, strzałów z broni palnej i kamieni, to bilans demonstracji i starć pod kairskim Ministerstwem Obrony.

Wśród aresztowanych jest dziewięciu dziennikarzy. Prokuratura wojskowa ogłosiła, że _ zatrzymani pozostaną w areszcie przez 15 dni, do zakończenia dochodzeń _. 50 spośród aresztowanych zatrzymano w meczecie, w pobliżu Ministerstwa Obrony, gdzie się schronili po demonstracji. Według niektórych źródeł w meczecie znaleziono również broń, w tym pistolety maszynowe.

Wojsko ustanowiło w dzielnicy rządowej Abasija, gdzie znajduje się Ministerstwo Obrony, lokalną godzinę policyjną od 23.do 6 czasu lokalnego. Będzie ona prawdopodobnie utrzymana do pierwszej tury wyborów prezydenckich, która ma się odbyć w dniach 23-24 maja. Według uczestników demonstracji, wybory mają służyć utrwaleniu władzy wojska w Egipcie.

Mohammed Husejn Tantawi, przewodniczący Najwyższej Rady Wojskowej rządzącej Egiptem po odsunięciu od władzy Hosniego Mubaraka wziął dziś udział w pogrzebie żołnierza zabitego w czasie starć z demonstrantami pod Ministerstwem Obrony.

Demonstranci zgromadzeni wczoraj pod ministerstwem, głównie młodzież - ich liczbę agencje oceniają na kilkaset, a w pewnych momentach miało ich być nawet kilka tysięcy - domagali się poprzedniego dnia ustąpienia Tantawiego. W okolicach Ministerstwa Obrony panował dziś spokój.

O Egipcie czytaj więcej w Money.pl
Krwawe starcia w Egipcie. Tysiące ludzi wyszły na ulice Takiego bilansu walki z protestującymi nikt się nie spodziewał.
Problem z wyborami. Był atak na ministerstwo Dwaj kandydaci zadeklarowali, że zawieszają kampanię wyborczą w odpowiedzi na walki, które wybuchły przed ministerstwem obrony w Kairze.
Krwawy protest zwolenników kaznodziei Kilkuset demonstrantów przed kilkoma dniami założyło miasteczko namiotowe obok ministerstwa obrony w Kairze.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz