Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Egipcie. Wojsko oskarża zagranicę

0
Podziel się:

Tragedia na stadionie piłki nożnej w Port Saidzie, spowodowała wybuch kolejnej fali starć .

Zamieszki w Egipcie. Wojsko oskarża zagranicę
(PAP/ EPA)
bETRzffV

Tragedia na stadionie piłki nożnej w Port Saidzie, gdzie zginęły w zamieszkach 74 osoby, spowodowała wybuch kolejnej fali starć między demonstrantami i policją w okolicach placu Tahrir w Kairze. Wojsko oskarżyło w piątek o podżeganie do starć _ zagranicę _.

W ciągu dwóch dni zginęły cztery osoby - dwie w Kairze i dwie w Suezie, a 1500 odniosło rany.

W Suezie wojsko i policja strzelały do tłumu protestującego przeciwko _ prowokacji _ na stadionie. Zginęli co najmniej dwaj demonstranci, postrzeleni przez policję, która użyła ostrej amunicji do rozproszenia tłumu usiłującego wedrzeć się na komisariat.

bETRzffX

Demonstranci podpalili dziś główną siedzibę urzędu podatkowego usytuowanego nieopodal Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w samym śródmieściu Kairu. Wyciągnęli na zewnątrz budynku biurka i szafy, aby utworzyć z nich barykadę przeciwko atakującym ich granatami z gazem łzawiącym siłom bezpieczeństwa. Dwaj z nich zmarli po przewiezieniu do szpitala.

Najwyższa Rada Wojskowa rządząca w Egipcie po obaleniu prezydenta Hosniego Mubaraka w komunikacie ogłoszonym na Facebooku oskarżyła o celowe prowokowanie starć i niezgody w celu utrzymywania napięcia w Egipcie _ siły zagraniczne i wewnętrzne _.

Oficjalna agencja Mena nadała apel egipskiego premiera Kamala al-Ganzuriego do _ mędrców narodu i rewolucyjnej młodzieży _ o wspólne z wojskiem działania w celu opanowania sytuacji.

Najwyższa Rada Wojskowa wezwała w piątek wszystkie egipskie siły polityczne do _ interwencji na rzecz położenia kresu niezgodzie _.

bETRzfgd
Czytaj więcej o zamieszkach w Egipcie
Płonie rządowy budynek w Kairze. Już 1700 rannych Sytuacja w stolicy Egiptu jest poważna. Demonstranci obrzucili kamieniami siedzibę MSZ.
Tam znów protestują tysiące. Teraz przeciw... Egipska policja użyła gazu łzawiącego przeciwko tysiącom demonstrantów, protestujących przed siedzibą MSW w Kairze przeciwko opieszałości sił bezpieczeństwa.
bETRzfgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)