Notowania

zamieszki w egipcie
19.12.2011 16:23

Zamieszki w Egipcie. Wojsko wykryło spisek?

Budynek parlamentu mieści się na placu Tahrir w Kairze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyvancity/CC/Flickr)

Najwyższa Rada Wojskowa, rządząca Egiptem od obalenia w lutym prezydenta Hosniego Mubaraka, ogłosiła, że wykryła plan, który miał na celu popalenie Zgromadzenia Ludowego. Budynek parlamentu mieści się na placu Tahrir w Kairze.

Członek Rady generał Adel Emara przerwał konferencję prasową, by powiedzieć, że otrzymał informacje na ten temat. - _ Teraz na Tahrir są tłumy, które są gotowe zrealizować ten plan _ - powiedział Emara.

Dziennikarz agencji AFP, który był w tym czasie na placu Tahrir widział kilkaset osób, które uczestniczyły w pogrzebie demonstranta, zabitego podczas ostatnich starć z siłami bezpieczeństwa.

Od czterech dni na placu trwają zamieszki. Według bilansu ministerstwa zdrowia Egiptu w starciach demonstrantów z siłami bezpieczeństwa zginęło 11 osób, a setki zostały ranne.

Demonstranci od 16 grudnia domagają się natychmiastowego oddania władzy przez wojskowych. Protestujący nie zgadzają się też, by stanowisko premiera piastował Kamal al-Ganzuri, mianowany przez Radę. Stał on na czele rządu za czasów Mubaraka.

Czytaj więcej o zamieszkach w Egipcie Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz