Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tunezja
19.05.2013 20:51

Zamieszki w Tunezji. 27-latek zginął w starciach w stolicy

27-letni zwolennik salafitów zginął w starciach z siłami porządkowymi, do których doszło w Tunisie - poinformowała tunezyjska agencja prasowa TAP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/STR)

27-letni zwolennik salafitów zginął w starciach z siłami porządkowymi, do których doszło w Tunisie - poinformowała tunezyjska agencja prasowa TAP. Według ministerstwa spraw wewnętrznych podczas starć rannych zostało kilkanaście osób.

Starcia islamistów i ich zwolenników z policją wybuchły w kilku dzielnicach Tunisu oraz w Kairuanie na północnym wschodzie kraju, gdzie władze zakazały zorganizowania kongresu radykalnego ruchu salafickiego Ansar al-Szaria.

Salafici wznosili barykady i obrzucali kamieniami policjantów, którzy odpowiadali gazem łzawiącym. Na ulice wyjechały wozy opancerzone i buldożery, które niszczyły barykady.

W piątek tunezyjskie MSW podało, że zakazuje kongresu Ansar al-Szaria, która _ wykazuje pogardę dla instytucji państwowych, podżega do przemocy wobec nich i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego _.

Utworzona w kwietniu 2011 roku Ansar al-Szaria, zarejestrowana jako organizacja pozarządowa, jest najbardziej radykalnym stowarzyszeniem w ruchu salafitów w Tunezji. W zeszłym roku w kongresie Ansar al-Szaria w Kairuanie uczestniczyło około 4000 salafitów.

Czytaj więcej w Money.pl
11 tysięcy policjantów na ulicach. Oto powód W Kairuanie na północnym wschodzie Tunezji, w którym władze zakazały zorganizowania kongresu radykalnego ruchu salafickiego Ansar al-Szaria, doszło do starć salafitów i ich zwolenników z siłami porządkowymi.
Zamieszki w Tunezji. Nie żyje policjant W dzisiejszych starciach w Tunisie w trakcie protestów po zabójstwie przywódcy opozycji Szokriego Belaida zabity został 46-letni policjant.
Będą mieli rząd technokratów. To pomoże? Rząd ten pozostanie u władzy do czasu wyborów, które odbędą się w najszybszym możliwym terminie.
Tagi: tunezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz