Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamknięto dla turystów przejście graniczne między Chinami i Koreą Płn.

0
Podziel się

Ważne przejście graniczne w mieście Dandong między Chinami i koreą Północną
zostało zamknięte dla ruchu turystycznego. Pozostaje jednak otwarte dla biznesmenów - poinformował
w środę przedstawiciel władz celnych w tym mieście, który zastrzegł sobie anonimowość..

bDpnysGd

Ważne przejście graniczne w mieście Dandong między Chinami i koreą Północną zostało zamknięte dla ruchu turystycznego. Pozostaje jednak otwarte dla biznesmenów - poinformował w środę przedstawiciel władz celnych w tym mieście, który zastrzegł sobie anonimowość..

"Agencje turystyczne nie mogą tam wysyłać ludzi ponieważ rząd północnokoreański zażądał aby cudzoziemcy opuścili ten kraj. O ile wiem, na chwilę obecną biznesmeni mogą wjeżdżać i wyjeżdżać z Korei Północnej swobodnie" - powiedział wspomniany chiński funkcjonariusz celny cytowany przez agencję AFP.

Według przedstawicielki jednego z biur podróży w Dandong, która także zastrzegła sobie anonimowość, decyzję o zamknięciu przejścia podjęła Korea Północna.

bDpnysGf

Korea Północna ostrzegła we wtorek przebywających w Korei Południowej obcokrajowców, by zaczęli przygotowywać się do opuszczenia tego kraju na wypadek, gdyby na Półwyspie Koreańskim wybuchła wojna.

"Nie chcemy, by zagranicznym obywatelom w Korei Południowej stała się krzywda, jeśli wybuchnie wojna" - podała północnokoreańska oficjalna agencja KCNA, powołując się na rzecznika państwowego Koreańskiego Komitetu na rzecz Pokoju w regionie Azji i Pacyfiku (KAPPC).

W ostatnim czasie napięcie na Półwyspie Koreańskim znacznie wzrosło, m.in. za sprawą ponawianych przez Phenian gróźb pod adresem Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych. (PAP)

jm/

bDpnysGl

13572390 arch.

bDpnysGG
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)