Notowania

zapatero
19.12.2011 14:17

Zapatero wycofuje się z życia politycznego

Ustępujący premier Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero podjął decyzję o wycofaniu się z aktywnego życia politycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Ustępujący premier Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero podjął decyzję o wycofaniu się z aktywnego życia politycznego - poinformował w poniedziałek hiszpański dziennik _ El Pais _.

Były przywódca socjalistycznego rządu, sprawujący urząd przez dwie kadencje, po wielkiej porażce Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE) w listopadowych wyborach parlamentarnych, obecnie będzie członkiem Rady Państwa, najwyższego organu konsultacyjnego rządu.

Jego roczne dochody wyniosą obecnie prawie 150 tys. euro: honorarium za członkostwo w Radzie w wysokości 72,8 tys. euro oraz emerytura premierowska - 74 tys. euro.

Zapatero był związany z polityką od czasów uniwersyteckich. Najpierw jako lider PSOE w rodzinnym mieście Loen, potem jako 26-letni deputowany zasiadł w Kongresie; w 1997 r. został członkiem Komitetu Wykonawczego PSOE, od 2000 r. pełnił funkcję sekretarza generalnego partii, w 2004 r. objął urząd premiera.

Z powodów rodzinnych nie wróci, jak początkowo planował, do Leon, ale zamieszka w madryckiej dzielnicy Somosaguas.

Tagi: zapatero, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz