Notowania

pzu
16.04.2010 08:29

Zapisy na akcje PZU od 20 kwietnia do 5 maja

Zapisy na maksymalnie 25.819.337 akcji serii A i B, stanowiących 29,9 proc. kapitału zakładowego PZU, przyjmowane będą w dniach 20-28 kwietnia w transzy inwestorów indywidualnych oraz od 30 kwietnia do 5 maja w transzy inwestorów instytucjonalnych - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zapisy na maksymalnie 25.819.337 akcji serii A i B, stanowiących 29,9 proc. kapitału zakładowego PZU, przyjmowane będą w dniach 20-28 kwietnia w transzy inwestorów indywidualnych oraz od 30 kwietnia do 5 maja w transzy inwestorów instytucjonalnych - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Od 20 do 29 kwietnia potrwa budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.

Cena maksymalna akcji sprzedawanych PZU będzie opublikowana w poniedziałek, 19 kwietnia, a ostateczna cena sprzedaży, a także ostateczna liczba sprzedawanych akcji i ich podział na transze, zostanie przedstawiony 29 kwietnia.

Każdy inwestor indywidualny może złożyć jeden zapis, na nie mniej niż 3 i nie więcej niż 30 akcji PZU. Zapisy są przyjmowane po cenie maksymalnej.

Osoby uprawnione (m.in. pracownicy spółek z Grupy PZU) mogą składać zapisy na akcje od 20 do 26 kwietnia. Każda osoba uprawniona może złożyć jeden zapis po cenie maksymalnej na nie więcej niż 50 akcji PZU. Warunkiem złożenia zapisu przez osobę uprawnioną jest podpisanie oświadczenia zawierającego m.in. zobowiązanie do niesprzedawania ani nierozporządzania w inny sposób akcjami objętymi zapisem przez okres trzech lat od daty przydziału.

Globalnymi współkoordynatorami oferty są Credit Suisse i Morgan Stanley. Współzarządzającymi księgą popytu, obok Credit Suisse i Morgan Stanley, są Deutsche Bank i Goldman Sachs. Oferującym jest DM PKO BP a krajowymi współprowadzącymi księgę popytu DM PKO BP i DM BOŚ.

W ramach Oferty Kappa (spółka Eureko i Skarbu Państwa) oferuje 12.866.492 akcje sprzedawane stanowiące 14,9 proc. kapitału zakładowego spółki, a Eureko BV oferuje 6.044.661 akcji sprzedawanych stanowiących 7 proc. kapitału zakładowego spółki. Eureko może zaoferować dodatkowo jedynie w całości 2.590.569 akcji sprzedawanych stanowiących 3 proc. kapitału zakładowego spółki, bez możliwości zmniejszenia tej liczby.

Ponadto Skarb Państwa może zaoferować dodatkowo w całości lub w części do 4.317.615 akcji sprzedawanych stanowiących do 5 proc. kapitału zakładowego spółki.

Po ofercie Skarb Państwa będzie miał nie mniej niż 45,19 proc. akcji PZU, a Eureko albo około 15,99 proc., albo około 12,99 proc. akcji tej spółki (w przypadku sprzedaży również akcji z puli dodatkowej).

Wpływy netto otrzymane ze sprzedaży akcji sprzedawanych otrzymają akcjonariusze. Spółka nie otrzyma żadnych wpływów ze sprzedaży w ramach oferty.

Grupa PZU jest największą pod względem składki przypisanej brutto, według danych KNF, grupą ubezpieczeniową w Polsce. Zarząd szacuje, że na dzień 31 grudnia 2009 roku Grupa PZU obsługiwała łącznie około 16 mln klientów. (PAP)

pr/ ana/ je/

Tagi: pzu, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz