Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarząd krajowy PO o wynikach wyborów i koalicjach w samorządach

0
Podziel się

Zarząd krajowy PO omówił we wtorek wyniki wyborów samorządowych, a także
strategię kampanii w miejscach, gdzie kandydaci Platformy będą rywalizować w II turze wyborów
bezpośrednich. Analizował także możliwości koalicyjne PO w poszczególnych regionach - szczególnie w
sejmikach.

bEhIwzed

Zarząd krajowy PO omówił we wtorek wyniki wyborów samorządowych, a także strategię kampanii w miejscach, gdzie kandydaci Platformy będą rywalizować w II turze wyborów bezpośrednich. Analizował także możliwości koalicyjne PO w poszczególnych regionach - szczególnie w sejmikach.

"Rozmawialiśmy dziś przede wszystkim o sytuacji w sejmikach. W najbliższych dniach o +mapie powyborczej+ w całym kraju będą rozmawiać Donald Tusk i Waldemar Pawlak. Za szczegóły uzgodnień koalicyjnych w poszczególnych regionach mają odpowiadać ich szefowie" - poinformował PAP jeden z członków zarządu.

Najbliższy tydzień PO chce poświęcić właśnie budowaniu lokalnych koalicji, zarząd partii zbierze się po raz kolejny w przyszłą środę. Naturalnym partnerem, tam, gdzie to możliwe, ma być koalicyjne PSL, ale nie we wszystkich sejmikach pozwoli to uzyskać większość pozwalającą na samodzielne rządzenie.

bEhIwzef

Szef Platformy, premier Donald Tusk pytany wcześniej we wtorek o przyszłe koalicje w samorządach, powiedział m.in. że jest realna szansa na koalicje PO-PSL w sejmikach wojewódzkich w całym kraju. Poinformował, że rozmawiał już we wtorek o lokalnych koalicjach z szefem ludowców, wicepremierem Waldemarem Pawlakiem.

Zarząd PO omawiał też strategię przed drugą turą wyborów samorządowych. "Błękitnych poranków" już nie będzie - powiedział PAP szef mazowieckiej PO Andrzej Halicki, ale w pomoc kandydatom PO, którzy muszą brać udział w wyborczych "dogrywkach" m.in. na prezydentów miast, mają zaangażować się czołowi politycy tej partii. PO chce też zabiegać o to, aby jej kandydatów poparli kandydaci innych ugrupowań, którzy odpadli z wyborczej walki w I turze.

Sekretarz generalny PO Andrzej Wyrobiec poinformował PAP, że przygotuje raport z przebiegu kampanii Platformy w poszczególnych regionach - ma on być gotowy po drugiej turze wyborów. (PAP)

laz/ mrr/ mok/

bEhIwzeG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)