Notowania

wiadomości
29.10.2011 18:12

Zarząd krajowy SLD zawiesił Jerzego Budzyna

# dochodzi wypowiedź Budzyna dla PAP #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź Budzyna dla PAP #

29.10. Warszawa (PAP) - Wiceszef warszawskiego SLD Jerzy Budzyn został zawieszony w prawach członka Sojuszu - zdecydował w sobotę rano zarząd krajowy partii - dowiedziała się PAP. Powód to wypowiedzi Budzyna nt. sytuacji finansowej SLD.

Sprawa ma związek z poniedziałkową publikacją "Gazety Wyborczej". Według "GW", działacze stołecznego SLD domagają się, by szef Sojuszu Grzegorz Napieralski wyjaśnił, jak i na kogo wydawał w kampanii pieniądze zarobione na sprzedaży siedziby partii. Jak napisała "Gazeta", pieniądze z wartej 35 mln zł transakcji miały znacząco zasilić kampanijne konta. Zdaniem "GW", dużo obiecywały sobie stołeczne struktury, gdzie kampania była najdroższa, tymczasem dostały 40 tys. zł.

Budzyn mówił wtedy "Gazecie": "Dotąd milczeliśmy, bo w kampanii dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają". I oświadczył: Poszukujemy pieniędzy ze sprzedaży Rozbrat. I przestrzegam: nie spoczniemy.

Rzecznik SLD Tomasz Kalita w reakcji na publikację "GW" powiedział w poniedziałek PAP, że większość pieniędzy ze sprzedaży warszawskiej siedziby Sojuszu jest na partyjnym koncie. Poinformował, że SLD na kampanię wyborczą wydał ok. 20 mln: 12 mln pochodziło ze środków partii, 8 mln - z wpłat kandydatów.

Budzyn w rozmowie z PAP ocenił, że "został skrzywdzony" i zawieszony "za to, że postawił pytanie". Jak powiedział, nie został nawet zaproszony na posiedzenie zarządu, by mógł przedstawić swoje stanowisko. Zapewnił, że będzie bronił swoich racji przed sądem partyjnym.

Sojusz sprzedał swą warszawską siedzibę przy ul. Rozbrat na początku czerwca; otrzymał za nią około 35 mln zł.(PAP)

mkr/ ajg/ agy/ malk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz