Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarząd Polskiego Radia pozostanie dwuosobowy

0
Podziel się

Zarząd Polskiego Radia pozostanie dwuosobowy -
rada nadzorcza odwołała konkurs, w którym obsadzone miały być dwa
miejsca po odwołanych w styczniu Krzysztofie Czabańskim i Jerzym
Targalskim. Obecnie zarząd tworzą Robert Wijas i Michał Dylewski.

bEiwFKgR

Zarząd Polskiego Radia pozostanie dwuosobowy - rada nadzorcza odwołała konkurs, w którym obsadzone miały być dwa miejsca po odwołanych w styczniu Krzysztofie Czabańskim i Jerzym Targalskim. Obecnie zarząd tworzą Robert Wijas i Michał Dylewski.

Szef rady nadzorczej Adam Hromiak tłumaczy decyzję trudną sytuacją ekonomiczną radia, wiceszef Bogusław Kiernicki uważa, że służy ona jedynie "zakonserwowaniu" obecnego układu w zarządzie.

Konkurs na członków zarządu ogłoszono 10 stycznia, wystartowało w nim sześć osób. Rada nadzorcza przesłuchała je w marcu, a następnie rozstrzygnięcie konkursu kilkakrotnie przekładano. W sobotę rada nadzorcza zdecydowała się konkurs odwołać.

bEiwFKgT

"Zdecydowaną większością głosów podjęliśmy decyzję, że konkurs nie będzie kontynuowany. Zdecydowała o tym trudna sytuacja ekonomiczna spółki i nowa ustawa medialna, która niedługo pewnie wejdzie w życie" - powiedział w poniedziałek PAP Hromiak.

Według niego w przypadku wejścia w życie nowej ustawy (uchwalił ją na razie Sejm, czeka na ewentualne poprawki Senatu), która zakończy kadencje obecnych władz mediów publicznych, wybór dwóch dodatkowych członków zarządu spowodowałby jedynie niepotrzebne zwiększenie kosztów spółki.

Innego zdania jest wiceszef rady nadzorczej. "Rozstrzygnięcie konkursu było - mimo monitów w tej sprawie - świadomie przez wiele miesięcy odwlekane, aby teraz móc powiedzieć, że jest za późno i nie ma racjonalnych przesłanek do uzupełnienia zarządu" - powiedział PAP Kiernicki.

"Obecnie zarząd PR jest zdominowany przez jedną opcję polityczną, a uzupełnienie zarządu mogło to zrównoważyć i zagwarantować spółce działanie w warunkach pluralizmu. Chodzi o zakonserwowanie tego układu" - dodał.

bEiwFKgZ

Według Kiernickiego "niepoważnie potraktowano" też startujące w konkursie osoby.

Hromiak powiedział PAP, że startujący w konkursie nie zostali jeszcze powiadomieni o rezygnacji z konkursu. "Ich nazwiska przekażemy do wykorzystania przyszłym władzom spółki" - dodał. (PAP)

js/ bno/ mow/

bEiwFKhu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)