Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.12.2013 20:05

Zarządca: Tor Wyścigów Konnych na Służewcu uzyska standard toru klasy A

W przyszłym sezonie Tor Wyścigów Konnych Służewiec (TWKS) uzyska standard międzynarodowego toru klasy A - zapewnia ich zarządca Totalizator Sportowy. Będzie to możliwe dzięki modernizacji trybuny II i dobudowaniu drugiego skrzydła tego obiektu zgodnie z przedwojennymi projektami TWKS.

Podziel się
Dodaj komentarz

W przyszłym sezonie Tor Wyścigów Konnych Służewiec (TWKS) uzyska standard międzynarodowego toru klasy A - zapewnia ich zarządca Totalizator Sportowy. Będzie to możliwe dzięki modernizacji trybuny II i dobudowaniu drugiego skrzydła tego obiektu zgodnie z przedwojennymi projektami TWKS.

Na całość prac modernizacyjnych do rozpoczęcia sezonu w 2015 roku przeznaczonych zostanie w sumie ponad 41 milionów złotych z budżetu inwestycyjnego spółki. Plany te uzyskały już pozytywną opinię wojewódzkiego konserwatora zabytków.

"Tor zostanie gruntownie zmodernizowany i będzie to sprzyjało rozwojowi wyścigów w Warszawie i Polsce. Funkcja podstawowa toru, czyli trening koni oraz wyścigi konne będą nadal dominujące" - zapewnia rzecznik prasowy Toru Służewiec Przemysław Stasz.

Kluczowym elementem planu modernizacji jest prowadzony już remont trybuny II, która do tej pory była wyłączona z użytkowania. Oznacza to, że w przyszłym sezonie możliwe będzie dokończenie tam prac i otwarcie jej dla widzów, co zwiększy pojemność służewieckiego obiektu o ponad 3,4 tysiąca zadaszonych miejsc.

Jednocześnie kontynuowana będzie modernizacja trybuny I, a w planach jest przygotowanie projektu przebudowy toru głównego oraz modernizacja budynku łaźni.

"Dotychczasowe prace modernizacyjne miały w pierwszej kolejności służyć zabezpieczeniu możliwości rozgrywania wyścigów konnych. Obecnie prowadzone prace będą pierwszym etapem o tak dużej skali, który pozwoli nam odnowić kluczowe obiekty i przywrócić dawną świetność Toru Wyścigów Konnych Służewiec" - podkreśla prezes Totalizatora Sportowego Wojciech Szpil.

Totalizator wydał od 2008 roku (gdy objął zarządzanie TWKS) na modernizację w sumie ponad 45 milionów złotych.

Właścicielem całej nieruchomości Tor Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie jest Skarb Państwa, a prawo własności wykonuje Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa. 14 maja 2008 roku Polski Klub Wyścigów Konnych zawarł z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o. umowę dzierżawy na czas określony - 30 lat, z możliwością jej przedłużenia.

Obecnie w fazie analizy znajduje się projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu Warszawy. Przewiduje on, że teren TWKS w całości będzie przeznaczony pod usługi sportowe jako funkcji wiodącej oraz pod inne usługi, w tym: wystawiennicze, hotelarskie, gastronomiczne, handlowe, turystyczne, kulturalne, itp. (PAP)

kom/ ls/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz