Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarzuty dla 9 zatrzymanych po rozbiciu szajki pedofilów

0
Podziel się:

24.2.Kraków (PAP) - Formalne zarzuty ma już 9 z 12 osób
zatrzymanych w Polsce w wyniku ogólnoeuropejskiej akcji wobec
międzynarodowej szajki pedofilów - poinformowała PAP w piątek kom.
Sylwia Bober-Jasnoch z biura prasowego małopolskiej policji.

bEJJGdKJ

24.2.Kraków (PAP) - Formalne zarzuty ma już 9 z 12 osób zatrzymanych w Polsce w wyniku ogólnoeuropejskiej akcji wobec międzynarodowej szajki pedofilów - poinformowała PAP w piątek kom. Sylwia Bober-Jasnoch z biura prasowego małopolskiej policji.

Według jej danych, zabezpieczono w sumie 367 komputerów, a treści pedofilskie znaleziono na 67; kolejne czekają na zbadanie. Zabezpieczono 26 dysków twardych i kilka tysięcy płyt CD. Zatrzymani to młodzi ludzie; najstarszy ma 38 lat, najmłodsi po 17 lat.

Akcję przeprowadzono jednocześnie w kilku miastach: w Łomży, Łodzi, Opolu, Wrocławiu, Białymstoku, Katowicach i Dąbrowie Górniczej. "W Dąbrowie Górniczej zlikwidowano wytwórnię płyt z pornografią dziecięcą i tam zabezpieczono 35 komputerów" - powiedziała PAP Bober-Jasnoch.

bEJJGdKL

Postępowanie jest koordynowane przez hiszpańską policję. W Polsce prowadzi je Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku, pod nadzorem Prokuratury Krajowej. Małopolska Komenda Wojewódzka Policji koordynuje działania związane z zatrzymaniem podejrzewanych. (PAP)

wos/ dsr/

bEJJGdLm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)