Notowania

wiadomości
20.08.2013 16:41

Zarzuty dla dwóch mężczyzn ws. bójki na plaży w Gdyni

# dochodzi inf. o wniosku o areszt i wypowiedź pełnomocnika marynarzy #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi inf. o wniosku o areszt i wypowiedź pełnomocnika marynarzy #

20.08. Gdańsk (PAP) - Dwóm młodym mężczyznom z południa Polski postawiano we wtorek zarzuty udziału w pobiciu o charakterze chuligańskim - poinformował PAP prokurator rejonowy w Gdyni Witold Niesiołowski. Śledczy wystąpili też do sądu o areszt dla nich.

Chodzi o niedzielną bójkę na plaży w Gdyni, w której wzięło udział kilkadziesiąt osób, m.in. pseudokibice Ruchu Chorzów i meksykańscy marynarze. Do tej pory zatrzymano w tej sprawie trzech Polaków.

Za udział w bijatyce podejrzanym kibicom Ruchu Chorzów, w wieku 25 i 33 lat, grozi do trzech lat więzienia.

Niesiołowski wyjaśnił, że prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu, wobec podejrzanych z uwagi na obawę matactwa z ich strony. Sąd ma 24 godziny na rozpatrzenie wniosku prokuratury.

Prokurator nie wykluczył postawienia zarzutów kolejnych osobom. "Przyjęliśmy, że w bójce wzięło udział nie mniej niż kilkanaście osób. Kwestią zasadniczą jest ich identyfikacja" - dodał.

"Pozostawanie obu podejrzanych na wolności groziłoby bezprawnymi próbami ustalania wspólnej linii obrony ze współsprawcami bójki" - wyjaśnił prokurator.

Niesiołowski zastrzegł, że marynarze z meksykańskiego żaglowca Cuauhtemoc, którzy brali udział w bójce na gdyńskiej plaży, mają w śledztwie status pokrzywdzonych.

Dodał, że trzeci mężczyzna zatrzymany w Rudzie Śląskiej w związku z niedzielną bijatyką jest przewożony na wybrzeże i czynności prokuratorskie z jego udziałem odbędą się w środę.

Reprezentujący obywateli Meksyku adwokat Jacek Potulski poinformował PAP, że część marynarzy występuje też w dochodzeniu w charakterze świadków. "Nie ulega wątpliwości, co potwierdza również prokuratura, że Meksykanie nie byli inicjatorami zajścia na plaży" - dodał.

Potulski wyjaśnił, że większość marynarzy została już przesłuchana przez policję. Żaglowiec Cuauhtemoc opuszcza gdyński port w czwartek przed południem. "Cała załoga na pewno wypłynie z Gdyni" - dodał. (PAP)

rop/ bno/ ura/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz