Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarzuty dla podejrzanego o zabójstwo ojca i syna w Kwidzynie

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o postawieniu zarzutów podejrzanemu o podwójne zabójstwo
#

bEpWmhqZ

# dochodzi informacja o postawieniu zarzutów podejrzanemu o podwójne zabójstwo #

29.12. Gdańsk (PAP) - Dwa zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, kradzież mienia i posiadanie środków odurzających przedstawił prokurator 22-letniemu mieszkańcowi Kwidzyna, który zamordował 30-letniego mężczyznę i jego 8-letniego syna. Podejrzany przyznał się do winy.

Ciała ojca i syna policja znalazła poprzedniej nocy w ich mieszkaniu przy ul. Słowiańskiej w Kwidzynie.

bEpWmhrb

Prokurator Jarosław Pawluczuk z Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie poinformował w niedzielę w nocy PAP, że podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Powiedział, że w poniedziałek zostanie skierowany do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 22-latka. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Prokurator powiedział, że podejrzany działał sam. "Zamordowany i podejrzany przyjaźnili się" - dodał. Poinformował, że ojciec i syn zginęli od uderzeń młotkiem w głowę. Według prokuratury motywem morderstwa mógł być rabunek. Z mieszkania zamordowanego mężczyzny zginęło m.in. tysiąc złotych i niewielka kwota funtów, dokumenty, a z parkingu został skradziony jego samochód. Jak wyjaśnił prokurator, za te pieniądze 22-latek zrobił zakupy, kupił sobie buty i kurtkę.

Według prokuratury, do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w sobotę przed południem.(PAP)

bls/ sto/

bEpWmhrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)