Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarzuty korupcji dla pierwszoligowego sędziego piłkarskiego

0
Podziel się

#
dochodzi inf. o zarzutach
#

bEhtiMlN

# dochodzi inf. o zarzutach #

22.01. Wrocław (PAP) - Zarzuty korupcji w sporcie postawiła w piątek wrocławska prokuratura pierwszoligowemu sędziemu piłkarskiemu z Małopolski Łukaszowi B. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i został zwolniony do domu.

B. został zatrzymany przez dolnośląskich policjantów w czwartek w Krakowie. Jak powiedział PAP prokurator Jerzy Kasiura z prowadzącej śledztwo Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, sędzia usłyszał kilka zarzutów dotyczących przyjęcia korzyści majątkowych. "Na chwilę obecną nie chcemy ujawniać szczegółów dotyczących postawionych zarzutów" - powiedział Kasiura.

bEhtiMlP

B. złożył wyjaśnienia i został zwolniony do domu. Prokuratura zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 tys. zł oraz dozór policyjny.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad 300 osobom: sędziom, m.in. znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W. oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom, m.in. byłemu przewodniczącemu Kolegium Sędziów PZPN Jerzemu G. i szefowi szkolenia sędziów Stanisławowi Ż.

3 kwietnia ub. roku wrocławski sąd okręgowy skazał na cztery lata więzienia byłego prezesa Arki Gdynia Jacka Milewskiego, a działacza piłkarskiego Ryszarda Forbricha na 3,5 roku. Natomiast we wrześniu ub.r. na karę trzech lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat i grzywnę w wysokości 100 tys. zł kielecki sąd skazał b. trenera Korony Kielce Dariusza W. Wobec jego asystenta Andrzeja W. sąd orzekł karę dwóch i pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 30 tys. zł grzywny. Wyrok ten nie jest prawomocny i zapadł bez procesu - obaj oskarżeni podczas śledztwa przyznali się do winy i zgodzili na dobrowolne poddanie się karze. Obaj mają również zakaz zajmowania stanowisk związanych z profesjonalnym sportem - Dariusz W. przez trzy lata, a Andrzej W. przez rok. (PAP)

pdo/ mic/ bno/ gma/

bEhtiMmq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)