Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarzuty korupcyjne dla prezesa łódzkiego MPK

0
Podziel się

Zarzuty żądania prawie miliona złotych łapówek i przyjęcia części tej kwoty
przedstawiła w czwartek łódzka prokuratura prezesowi MPK-Łódź Krzysztofowi W. Podobne zarzuty ma
usłyszeć b. dyrektor zarządzający i prokurent tej miejskiej spółki Jarosław M. Obu podejrzanym
grozi kara do 12 lat więzienia.

bEgsKiwl

Zarzuty żądania prawie miliona złotych łapówek i przyjęcia części tej kwoty przedstawiła w czwartek łódzka prokuratura prezesowi MPK-Łódź Krzysztofowi W. Podobne zarzuty ma usłyszeć b. dyrektor zarządzający i prokurent tej miejskiej spółki Jarosław M. Obu podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Obu mężczyzn zatrzymali w środę funkcjonariusze CBA. Krzysztof W. został zatrzymany w siedzibie MPK w Łodzi. Drugi z podejrzanych, który zasiada w RN spółki jako przedstawiciel miasta, w tym samym czasie został zatrzymany w Krakowie. CBA przeszukało siedzibę MPK i mieszkania obu zatrzymanych.

Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z zarzutami o charakterze korupcyjnym na polecenie Prokuratury Rejonowej Łódź-Śródmieście. W czwartek są przesłuchiwani przez prokuraturę.

bEgsKiwn

"W stosunku do obu podejrzanych sformułowane zostały zarzuty żądania w związku z pełnioną funkcją publiczną, korzyści majątkowych w łącznej kwocie blisko miliona złotych a następnie przyjęcia części tej sumy" - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Zarzuty dotyczą lat 2006-2007. Śledczy nie chcą ujawniać szczegółów. Trwają przesłuchania podejrzanych; po ich zakończeniu prokuratura zdecyduje czy wystąpić do sądu o aresztowanie obu mężczyzn.

Zatrzymania mają związek ze śledztwem, które CBA prowadzi od blisko roku pod nadzorem śródmiejskiej prokuratury w sprawie tzw. karanej niegospodarności. Dotyczy ono przetargów na budowę Łódzkiego Tramwaju Regionalnego (ŁTR). Prokuratura nie chce ujawnić czy sprawa korupcji dotyczy tej inwestycji.

"Nie mogę ujawnić czego dotyczą zarzuty. Decyzje o przedstawieniu zarzutów są wynikiem ustaleń dokonanych w tej sprawie w ostatnim okresie" - zaznaczył Kopania.

bEgsKiwt

W kwietniu ub. roku CBA zabezpieczyło dokumentację przetargową ŁTR po zawiadomieniu złożonym przez łódzkich radnych Lewicy. Według lokalnych mediów z zawiadomienia wynikało, że dyrektor zarządzający był w czasie prowadzenia procedury przetargowej członkiem rad nadzorczych spółek będących udziałowcami firm, które wygrały przetargi na dwa etapy budowy ŁTR.

ŁTR to największy projekt komunikacyjny w regionie łódzkim, który sfinansowany został w dużej części ze środków unijnych. Wartość inwestycji wyniosła ponad 260 mln zł. Zakończona w czerwcu 2008 roku inwestycja polegała na zmodernizowaniu 16 km trasy tramwajowej w Łodzi. W ramach projektu wymieniono tory i sieć trakcyjną oraz zmodernizowano ponad 30 przystanków. (PAP)

szu/ pz/ jra/

bEgsKiwO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)