Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zarzuty prokuratorskie dla radnego sejmiku pomorskiego

0
Podziel się:

Dziesięć zarzutów, w tym m.in. korupcji,
poświadczenia nieprawdy i wyłudzenia, postawił prokurator radnemu
sejmiku pomorskiego Edwardowi W. - poinformowała w czwartek PAP
naczelnik wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie
Renata Pietrzak.

Dziesięć zarzutów, w tym m.in. korupcji, poświadczenia nieprawdy i wyłudzenia, postawił prokurator radnemu sejmiku pomorskiego Edwardowi W. - poinformowała w czwartek PAP naczelnik wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie Renata Pietrzak.

Radny został zatrzymany w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Funkcjonariusze CBA zatrzymali go na polecenie biura Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Jak dodała Pietrzak, prokurator postawił Edwardowi W. zarzuty związane z pełnieniem przez niego funkcji przewodniczącego Powiatowego Zespołu ds. orzekania o Niepełnosprawności w Malborku. Wśród nich są m.in. zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej, poświadczenia nieprawdy w dokumentacji dotyczącej orzeczeń o niepełnosprawności, wyłudzenia dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Mężczyźnie zarzucono także wpływanie poprzez wykorzystanie stosunku zależności na sposób głosowania podczas ostatnich wyborów parlamentarnych - powiedziała naczelnik. Według prokuratury, miał nakłaniać kilka osób do oddania głosu na siebie.

Pytana, dlaczego sprawą zajął się wydział PK w Szczecinie, odparła, że został on wyznaczony do prowadzenia postępowania zgodnie z regulaminem funkcjonowania prokuratur, a także ze względu na drugi wątek śledztwa. Z uwagi na dobro postępowania odmówiła jednak podania szczegółów.

O ewentualnym areszcie dla radnego zdecyduje sąd.

55-letni Edward W. jest z zawodu lekarzem pediatrą. Do sejmiku pomorskiego wszedł z listy Samoobrony. Jest m.in. przewodniczącym Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny. W latach 1994-1998 był radnym miasta Sztumu, a następnie do 2000 r. - radnym i członkiem zarządu powiatu malborskiego. W 2007 r. kandydował do Sejmu z PiS.

Radny może stracić swój mandat wtedy, gdy skazany zostanie prawomocnie za przestępstwo umyślne. Może też dobrowolnie zrzec się mandatu samorządowca. (PAP)

epr/ bno/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)