Notowania

prom
15.09.2008 07:43

Zatonął turecki prom. Na pokładzie było 100 osób

34 pasażerów jest zaginionych. Ratownicy wydostali na brzeg 70 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prom z ponad setką osób na pokładzie zatonął w nocy z niedzieli na poniedziałek u północno- zachodnich wybrzeży Turcji. Dotychczas potwierdzono śmierć jednej osoby, lecz kolejne 34 uznano za zaginione - poinformowali przedstawiciele lokalnych władz.

Pasażersko-towarowy prom typu ro-ro _ Hayat N _, przewożący 73 ciężarówki oraz dwa auta osobowe, zatonął tuż po północy na Morzu Marmara, zaledwie kwadrans po wypłynięciu z portu Bandirma w kierunku Stambułu.

Gdy statek przechylił się na jedną stronę i zaczął tonąć, większość pasażerów wskoczyła do wody. Władze obawiają się jednak, że część osób przebywała w swoich autach w kadłubie promu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Fiipiny: Zatonął prom z 800 osobami na pokładzie ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/fiipiny;zatonal;prom;z;800;osobami;na;pokladzie,49,0,350513.html )**
* [ Polski prom zderzył się z niemiecką jednostką ]( http://news.money.pl/artykul/polski;prom;zderzyl;sie;z;niemiecka;jednostka,18,0,278290.html )

Statki straży przybrzeżnej oraz kutry rybackie uratowały z wody około 70 osób, w tym 28 rannych. Poszukiwania 34 zaginionych osób nadal trwają, lecz operację utrudniają ciemności - powiedział Selahattin Hatipoglu, gubernator położonej nad Morzem Marmara prowincji Balikesir. Do akcji ratunkowej włączyły się także wojskowe śmigłowce.

Wśród 70 uratowanych są m.in. wszyscy członkowie 30-osobowej załogi.

Przyczyny katastrofy nie zostały jeszcze zidentyfikowane. Przypuszczalnie jednak prom został nieprawidłowo załadowany, wskutek czego ładunek przesunął się na jedną ze stron, doprowadzając statek do przechyłu.

Tagi: prom, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz