Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrucie tlenkiem węgla. Osiem osób trafiło do szpitala

0
Podziel się:

Osiem osób przebywających dziś po południu w jednym z salonów fryzjerskich w Radomiu trafiło do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Zatrucie tlenkiem węgla. Osiem osób trafiło do szpitala
(thelinke/iStockphoto)

Osiem osób przebywających dziś po południu w jednym z salonów fryzjerskich w Radomiu trafiło do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla - poinformował rzecznik radomskiej straży pożarnej Łukasz Szymański.

Według rzecznika wszystkie osoby to pracownicy i klienci znanego salonu fryzjerskiego, znajdującego się na parterze w jednej z kamienic przy Placu Konstytucji 3 Maja. Poszkodowane osoby - według rzecznika - były przytomne. Zostały odwiezione karetkami pogotowia do szpitala.

W pomieszczeniach salonu strażacy stwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla. Zdaniem Szymańskiego, mógł się do tego przyczynić niesprawny piecyk gazowy. W mieszkaniach, znajdujących się powyżej zakładu fryzjerskiego, stężenie tlenku węgla było w normie.

Czytaj więcej w Money.pl
Masowe zatrucie. Blisko 70 osób w szpitalach Do zatrucia tlenkiem węgla doszło w przetwórni owoców w Kwidzynie. Trwa akcja ratunkowa.
Trzy osoby zatruły się tlenkiem węgla. Nie żyją Według wstępnych ustaleń ludzie dogrzewali mieszkanie kuchnią gazową oraz piecem węglowym. Szczelnie pozamykane były też okna.
Polskie szpitale zapłacą ogromne kary W jednym ze skontrolowanych szpitali w co drugi dzień brakowało stacjonarnego dyżuru lekarza anestezjologa na bloku operacyjnym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)