Notowania

wiadomości
28.12.2012 12:51

Zatrzymani dwaj podejrzewani o napad na taksówkarza w woj. lubelskim

Dwóch mężczyzn: 32-letniego Rafała D. i 30-letniego Bogdana K., podejrzewanych o napad na lubelskiego taksówkarza oraz właściciela posesji w Bychawie (Lubelskie), zatrzymali policjanci w Dzierżoniowie w woj. dolnośląskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dwóch mężczyzn: 32-letniego Rafała D. i 30-letniego Bogdana K., podejrzewanych o napad na lubelskiego taksówkarza oraz właściciela posesji w Bychawie (Lubelskie), zatrzymali policjanci w Dzierżoniowie w woj. dolnośląskim. *

"Napady miały charakter rabunkowy. Obu ofiarom zabierano ich samochody" - powiedział rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Do napadu na taksówkarza doszło 13 grudnia tego roku. Dwaj mężczyźni wsiedli do taksówki w rejonie dworca PKP w Lublinie i zamówili kurs do Strzyżewic (ok. 30 km do Lublina). Tam jeden z mężczyzn zaatakował taksówkarza nożem. Zranił mu podbródek i dłoń. "Taksówkarz zdołał się wyrwać i uciec. Sprawcy odjechali jego samochodem" - dodał Wójtowicz.

Poszkodowany mężczyzna o napadzie powiadomił policję. Jego samochód jeszcze tego samego dnia został odnaleziony w Bychawie oddalonej od Strzyżewic ok. 10 km. Auto było rozbite.

Kilka dni później policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie na właściciela niezamieszkanej posesji w Bychawie, na której prawdopodobnie ukrywali się sprawcy napadu na taksówkarza.

"Właściciel, mieszkaniec Lublina, przyjechał na swoją działkę fiatem punto. Bandyci, którzy już tam byli, pobili go, związali, a potem uciekli jego samochodem" - powiedział rzecznik.

Poszkodowany mężczyzna zdołał się uwolnić i zawiadomił sąsiadów. Trafił do szpitala z obrażeniami głowy.

Policjanci powiązali obie te sprawy. "Zebrane w sprawie dowody wskazywały, że związek z tym mogą mieć dwaj mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego. Z naszych ustaleń wynikało, że mężczyźni wrócili do miejsca zamieszkania" - powiedział Wójtowicz.

Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali obu mężczyzn - jednego podczas kontroli drogowej, kiedy poruszał się skradzionym samochodem, a drugiego w miejscu zamieszkania. Dzierżoniowscy policjanci odzyskali też skradzionego fiata punto.

Rafał D. i Bogdan K. mają być doprowadzeni w piątek do prokuratury. Wszczęte w tej sprawie śledztwo dotyczy przestępstwa usiłowania zabójstwa, za co grozi kara dożywotniego więzienia. (PAP)

ren/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz