Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zatrzymano członka gangu kradnącego luksusowe auta

0
Podziel się

Antyterroryści z Olsztyna zatrzymali członka grupy przestępczej zajmującej
się kradzieżami luksusowych aut z garaży domów. Zatrzymany miał brać udział w kradzieży audi a6
wartego 85 tys.zł, prokurator zastosował wobec niego dozór.

bEiFRFit

Antyterroryści z Olsztyna zatrzymali członka grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami luksusowych aut z garaży domów. Zatrzymany miał brać udział w kradzieży audi a6 wartego 85 tys.zł, prokurator zastosował wobec niego dozór.

Jak poinformowała w sobotę PAP rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej policji Anna Fic zatrzymany Michał D. miał być członkiem grupy przestępczej z Ostrołęki i Żyrardowa, która stosowała tzw. metodę "na śpiocha".

"Sposób działania członków grupy zwykle był ten sam: typowali dom, na posesji którego stało zaparkowane luksusowe auto. Pod osłoną nocy pojawiali się w pobliżu wybranych zabudowań. Gdy mieli pewność, że domownicy śpią, nawiercali drzwi balkonowe i wchodzili do środka. Z mieszkania zabierali kluczyki i dokumenty samochodu. Po chwili odjeżdżali dobrej klasy pojazdem" - poinformowała Fic.

bEiFRFiv

Policja ujawnia działalność tej grupy przestępczej od kilku miesięcy. Fic poinformowała, że dotychczas zatrzymano 6 podejrzanych mieszkańców województwa mazowieckiego, odzyskano 7 aut o wartości blisko pół miliona złotych, zabezpieczono amunicję do broni maszynowej, dokumenty służące do legalizacji skradzionych samochodów itp.

Na poczet przyszłych kar prokurator zabezpieczył u zatrzymanych kilkanaście aktów notarialnych na zakup ziemi.

Michał D. po przesłuchaniu został zwolniony, nałożono na niego policyjny dozór. Grozi mu do 10 lat więzienia. (PAP)

jwo/ tot/

bEiFRFiW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)