Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zatrzymany dyrektor kopalni "Wieczorek"

0
Podziel się

Według mediów sprawa może dotyczyć niegospodarności przy zawieraniu umów.

Zatrzymany dyrektor kopalni "Wieczorek"
(threedots/CC/Flickr)
bDBtXqXV

Na polecenie katowickiej prokuratury Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dyrektora katowickiej kopalni _ Wieczorek _ oraz pracownika biura zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW), do którego należy ta kopalnia.

Te informacje potwierdziła prokuratura i rzecznik KHW.

_ - Nie podano nam powodów zatrzymań i w związku z jaką sprawą do nich doszło. Deklarujemy oczywiście, że będziemy współpracowali z organami ścigana, prowadzącymi śledztwo _ - powiedział rzecznik Holdingu Ryszard Fedorowski.

bDBtXqXX

Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach Leszek Goławski powiedział, że do czasu zakończenia czynności z udziałem zatrzymanych prokuratura nie będzie udzielała żadnych informacji na temat stawianych im zarzutów. Komunikat w tej sprawie ma być podany w środę.

Na razie wiadomo jedynie, że obaj mężczyźni zostali zatrzymani w ramach tego samego śledztwa, w którym w grudniu ubiegłego roku ABW zatrzymała dyrektora innej należącej do KHW kopalni - _ Staszic _. Jak podawała wówczas lokalna prasa, sprawa ma związek z niegospodarnością przy zawieraniu umów z jedną z katowickich firm zajmujących się dostawami dla kopalni sprzętu i materiałów chemicznych.

bDBtXqYy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)