Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
16.06.2007 17:20

Zatrzymany przez CBA Ortopeda Tomasz D. aresztowany

Sąd zdecydował w sobotę o areszcie dla zatrzymanego przez CBA ortopedy ze stołecznego Szpitala Bródnowskiego - poinformował PAP dyrektor gabinetu szefa biura Tomasz Frątczak.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sąd zdecydował w sobotę o areszcie dla zatrzymanego przez CBA ortopedy ze stołecznego Szpitala Bródnowskiego - poinformował PAP dyrektor gabinetu szefa biura Tomasz Frątczak. *

Tomaszowi D., zatrzymanemu w czwartek, w piątek przedstawiono trzy zarzuty - dwa dotyczące przyjęcia łapówki, trzeci związany z poświadczeniem nieprawdy w dokumentacji medycznej, co miało utrudnić postępowanie karne wobec osoby, której wystawiono fałszywe zaświadczenie o stanie zdrowia.

"Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla niego do 21 sierpnia" - powiedział Frątczak. Lekarz został przewieziony ze szpitala - gdzie trafił po zatrzymaniu - do aresztu na ul. Rakowieckiej w Warszawie.

Sprawę lekarza prowadzi prokuratura okręgowa w Ostrołęce.

Tymczasem Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie złożyła do praskiej prokuratury rejonowej doniesienie o popełnieniu przestępstwa w trakcie zatrzymania Tomasza D. przez CBA.

Chodzi o to, że jak wyjaśniał dziennikarzom jej szef Andrzej Włodarczyk, lekarz został zatrzymany na godzinę przed zakończeniem dyżuru. "Jest potencjalnym przestępstwem to, że przez prawie godzinę szpital pozbawiony był fachowej opieki. W każdej chwili mógł być przywieziony pacjent z wypadku, a lekarze współdyżurujący nie byli specjalistami" - wyjaśniał. (PAP)

pru/ mag/

Tagi: cba, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz