Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zatrzymany za wyłudzenie 1,7 mln zł; ponad 100 poszkodowanych

0
Podziel się

Policja zatrzymała 24-letniego mieszkańca Otwocka, który organizował pokazy
urządzeń mających służyć do rehabilitacji osób starszych i chorych. Z ustaleń funkcjonariuszy
wynika, że mężczyzna oszukał ponad 100 osób, od których wyłudził w sumie 1,7 mln zł.

bEpNnNnp

Policja zatrzymała 24-letniego mieszkańca Otwocka, który organizował pokazy urządzeń mających służyć do rehabilitacji osób starszych i chorych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna oszukał ponad 100 osób, od których wyłudził w sumie 1,7 mln zł.

"Mężczyzna jest podejrzewany o to, że podczas organizowanych przez siebie pokazów wyłudzał dane osobowe biorących w nich udział często starszych osób, na podstawie których dokonywał bankowych wyłudzeń" - powiedziała we wtorek PAP Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak poinformowała funkcjonariusze ustalili już ponad 100 poszkodowanych, którzy bez swojej wiedzy na zakup sprzętu medycznego zaciągnęli w bankach kredyty. "Przelewy bankowe zamiast do nich trafiały na konto 24-latka. według prowadzących sprawę policjantów mężczyzna mógł dokonać wyłudzeń na sumę miliona 700 tysięcy złotych" - powiedziała Adamus.

bEpNnNnr

Organizator "pokazów medycznych" oczekuje na rozprawę w areszcie śledczym. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Za dokonywanie wyłudzeń bankowych na dużą skalę grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

"Policjanci przestrzegają przed przekazywaniem nieznanym osobom, także przez internet danych osobowych, a w szczególności takich dzięki którym możliwe jest np. zaciągnięcie kredytów i pożyczek" - zaapelowała Adamus. (PAP)

gdyj/ pz/

bEpNnNnS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)